Dzieje sięGłogów

Tak się sypie, bo ocieplają. Biało na osiedlu Złota Podkowa1 min na czytanie

Tak się sypie, bo ocieplają. Biało na osiedlu Złota Podkowa

Kto nie widział, ten nie wie, ale to osiedle bardzo się ostatnio rozbudowuje. Wciąż trwa tu budowa, powstają nowe bloki. Obecnie przy ul. Rzemieślniczej budują kolejny. Akurat trwa ocieplanie budynku, no i są problemy. Wokół jest biało, faktycznie. Białym pyłem pokryta jest okolica, leci na samochody, no i na sąsiednie bloki, wpadając ludziom do mieszkań.

– Pomóżcie! – proszą nas mieszkańcy w związku z tą uciążliwością. – Nie tylko jest wszędzie brudno, ale to także zanieczyszczenie środowiska – podkreślają. Twierdzą, że próbowali porozmawiać z wykonawcą tej budowy, ale trudno się do kogokolwiek dodzwonić, no i znaleźć odpowiedzialnego. Bo kto inny jest deweloperem, kto inny wykonawcą. – Budowa jest źle zabezpieczona – uważają mieszkańcy, podkreślając, że tak być nie może, bo to jest w końcu w środku osiedla. Wokół mieszkają setki ludzi i trzeba budowę odpowiednio zabezpieczyć. Byliśmy na miejscu i na własne oczy widzieliśmy, co się dzieje.

Blok ociepla podwykonawca, który… poprosił o wyrozumiałość. Twierdzi, że blok jest zabezpieczony specjalnymi siatkami, ale to po prostu nie wystarcza. Z materiału do ocieplania budynku sypie się biały proszek i jest to rzekomo normalne. Proszek jest na siatkach ochronnych, opada w dół i rozsypuje się wokół budowy. Rzeczywiście jakby padał śnieg… – Nie ma innego wyjścia, tak to wygląda – wytłumaczyli robotnicy, którzy ocieplają budynek, zapewniając, że tego dnia postarają się posprzątać. Ale czy w ogóle jest możliwe usunięcie białego pyłu, który rozsypał się wokół? – Jeszcze jeden lub dwa dni i kończymy – zapowiedzieli, że już tego pyłu ze styropianu nie będzie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się