Dzieje sięFotoGłogów

Taki bieg miłości! Walentynki z Jurkiem Górskim i Fundacją Hospicjum Głogowskie na motocrossowym torze13 min na czytanie

Taki bieg miłości! Walentynki z Jurkiem Górskim i Fundacją Hospicjum Głogowskie na motocrossowym torze 1

Walentynkowy Cross Straceńców otworzył biegowy sezon w Głogowie. Dziś (15.02.) na torze motocrossowym na Górkowie stawiło się około 150 zawodników, którzy po krótkiej rozgrzewce ruszyli w trasę. Nie zabrakło szczęśliwych od ucha do ucha par okazujących sobie miłość, bo przecież ku temu była okazja.

I nie liczył się wynik, a dobra zabawa. O tym uczestnicy wspominali tuż przed startem. – Dla mnie to drugi taki bieg, który po okresie przygotowawczym traktuję jako trening – nie ukrywał Mateusz Szczepański.

Do pokonania były trzy pętle, a każda z nich po 4,2 km. Z trasy można było jednak zejść szybciej zaliczając jedno lub dwie okrążenia. Po chwili poznaliśmy zwycięzcę krótkiego dystansu. – Trzy tygodnie trzymał mnie ból pośladka, więc chciałem sprawdzić czy wszystko jest już OK – mówił na mecie Patryk Pieniążek z Kłobuczyna. Wygląda na to, że ze zdrowiem wszystko w porządku.

Jerzy Górski, organizator biegu, był zadowolony w frekwencji. – Każda okazja do biegania jest dobra. Chcemy pokazać, że ty też możesz żyć zdrowo i na sportowo – zauważał. Oczywiście nie zabrakło charytatywnego akcentu, jakim była zbiórka na Fundację Hospicjum Głogowskie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się