Dzieje sięFotoGłogów

Taki garaż w centrum Starego Miasta stoi pusty. I to od lat! Został wystawiony na sprzedaż3 min na czytanie

Taki garaż w centrum Starego Miasta stoi pusty. I to od lat! Został wystawiony na sprzedaż

Problem z parkowaniem na Starym Mieście? Był, jest i pewnie będzie przez kolejne lata. Bo choć miejsc parkingowych, które buduje miasto, ciągle przybywa – to przybywa też nowych kamienic. Nie każdego stać lub nie każdy się załapie w kolejce na podziemne miejsce parkingowe oferowane przez deweloperów. Okazuje się, że w centrum starówki – przy ul. Młyńskiej – pod kamienicą jest duży podziemny parking, który stoi pusty. Wjazd do niego został zabity wiele lat temu dechami. Zarósł krzakami i bardziej przypomina wysypisko śmieci. Do środka nie można wejść, jest tam całkiem ciemno.

Parking wraz z kamienicą został wybudowany w 2014 roku. Od tego momentu nie jest wykorzystywany. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, że wkrótce to się zmieni. Należy do prywatnego właściciela, który kilka miesięcy temu wystawił nieruchomość na sprzedaż. Chodzi o podziemny parking, ale też naziemny. Na dole jest 17, u góry następne 23 miejsca parkingowe.

– Jest na sprzedaż – potwierdza nam Piotr Kasperski z biura “4 Kąty Nieruchomości” w Głogowie. Cena wywoławcza wynosi 490 tys. zł. Można negocjować. – To atrakcyjny parking. Można przyjść, obejrzeć i zobaczyć, że nie ma wad konstrukcyjnych, które pewnie po tych latach wyszłyby prędzej czy później. Ściany nie są popękane, nie ma też zacieków – informuje, że inwestycja wymaga nakładów finansowych. – Parking podziemny jest w stanie surowym. Należy tam wylać posadzkę, otynkować ściany, zamontować oświetlenie i bramę wjazdową – wymienia pan Piotr szacując, że to może wszystko kosztować w granicach kolejnych 80-100 tys. zł. Dodaje jednocześnie, że jedno miejsce postojowe w takim parking to koszt 40 tys. zł. U góry około 10 tys. zł, więc można na tym zrobić interes.

Tam u góry na razie mieszkańcy zostawiają samochody bez zgody właściciela. A przecież ostrzega przed tym znak ustawiony na wjeździe na parking, ostrzegały też rogatki… zostały zniszczone przez kierowców. Czy znajdzie się chętny na taką nieruchomości w centrum? Czas pokaże.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się