my:JerzmanowaRegion

Taki piękny ośrodek zdrowia wybudowała gmina Jerzmanowa2 min na czytanie

Taki piękny ośrodek zdrowia wybudowała gmina Jerzmanowa

To będzie druga taka całkiem nowa przychodnia w naszym regionie. Stać na to tylko bogate gminy. Pierwsza nowy ośrodek zdrowia wybudowała gmina Grębocice, teraz Jerzmanowa. Jest już na ukończeniu. – Na koniec lipca budynek zgłoszono nam do odbioru. Może on trwać około miesiąca, a następnie trzeba go będzie wyposażać – planuje sekretarz gminy Waldemar Szpilewicz.

Główne wejście jest od strony ul. Lipowej, na lekkiej skarpie, a dalej będzie się wchodziło do rejestracji. Na prawo są dwa gabinety lekarskie, oraz gabinety stomatologiczny i ginekologiczny, a także zabiegowy. Po lewej sanitariaty, winda, poradnia dla dzieci z gabinetem zabiegowym i pokój pobrań. Na pierwszym piętrze będzie się mieściła rehabilitacja z salką do ćwiczeń i gabinetami do zabiegów, oraz część administracyjna. Bardzo ładne i nowoczesne jest oświetlenie na korytarzach – podwieszane, długie LED.

Radoxim 5

– Zastanawiamy się, w jakiej formule będzie funkcjonował nasz ośrodek zdrowia. Nie wybraliśmy jeszcze rozwiązania. Na razie chcemy odebrać budowę – mówi nam wójt Lesław Golba, przyznając, że można powierzyć zadanie prowadzenia przychodni podmiotowi zewnętrznemu, ale w Jerzmanowej są lekarze – rodzinny i stomatolog, których mieszkańcy lubią i są do nich przyzwyczajeni. Od lat prowadzą swoje praktyki w starej przychodni.

– Budowa ośrodka zdrowia kosztowała gminę 3 mln zł. To nie jedyna duża inwestycja gminy Jerzmanowa w ostatnim czasie. Właśnie zakończyła się budowa przedszkola ze żłobkiem w Jaczowie. Całkowity koszt zamknął się w kwocie 8 mln 800 tys. zł. Do tego koszty wyposażenia wyniosą ok. 700 tys. zł. – Z różnych projektów na te inwestycję pozyskaliśmy prawie 2 mln zł na funkcjonowanie obu jednostek, przedszkola i żłobka – przypomina wójt. W sumie przedszkole ze żłobkiem oraz przychodnia kosztowały ok. 13 mln zł.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Jerzmanowa