Dzieje sięGłogów

Takie naklejki na szybach za złe… parkowanie1 min na czytanie

Takie naklejki na szybach za złe... parkowanie

Coraz częściej zamiast wzywać policję sami decydujemy się wymierzenie kary. A chodzi o nieprawidłowe parkowanie samochodów. Modne stało się naklejanie za karę “karnego kut…”. Oczywiście nie jest to zgodne z prawem.

– Właściwa kwalifikacja takiego czynu zależy przede wszystkim od okoliczności samego zdarzenia. Naklejenie takiej wlepki na samochodzie może wypełnić znamiona wykroczenia z art. 63 Kodeksu wykroczeń – ostrzega Łukasz Szuwikowski z KPP Głogów. Policjanci mogą nałożyć na osobę naklejającą karne wlepki mandat w wysokości do 500 zł, natomiast jeśli sprawa trafi do sądu, wówczas grzywna może wynieść nawet 5 tys. zł.

Radoxim 5

– Niektóre wersje naklejek są bardzo trudne do odklejenia, a ich usuwanie często powoduje uszkodzenie lakieru samochodu. Wówczas narażamy się na odpowiedzialność karną wynikającą z art. 124 Kodeksu wykroczeń, który mówi o tym, że kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny lub karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się