Dzieje sięGłogów

Takie są procedury… czy tak powinno się postępować z pacjentem?2 min na czytanie

Takie są procedury... czy tak powinno się postępować z pacjentem? 1

Leżąca pacjentka po pobycie w szpitalu została przywieziona transportem wynajętym przez Głogowski Szpital Powiatowy do mieszkania. Kobieta została położona na macie rozłożonej na ziemi. Ktoś zrobił zdjęcia i pyta, czy tak to powinno wyglądać. – A wyglądało to okropnie – mówi nam autorka fotografii.

O stanowisko w tej sprawie, czy tak właśnie wygląda transport osób po hospitalizacji, poprosiliśmy rzecznik prasową szpitala Ewę Todorov. – Niejednokrotnie zdarza się, że na noszach nie można wnieść do mieszkania pacjenta, bo korytarze są zbyt wąskie i występuje problem na zakrętach klatek schodowych, dlatego w tym celu są używane maty – mówi rzeczniczka, i dodaje, że podobny problem dotyczy wąskich przedpokoi w mieszkaniach czy wind w blokach.

Osoba, która zrobiła zdjęcia, pyta, czy nie można było pacjentki położyć w szpitalu od razu na matę i przywieźć do domu. – Przecież było wiadomo, że się nie porusza i będzie potrzebowała wniesienia – dodaje. Okazuje się, że procedury zabraniają takiego sposobu transportu, bo pacjent musi dla bezpieczeństwa w trasie jechać na łóżku i być przypięty pasami. Mata położona na nosze by to uniemożliwiła, a transport na samej macie jest wykluczony. Też z powodu bezpieczeństwa.

Todorov zaznacza, że kobieta nie została położona bezpośrednio na ziemię. Mężczyźni, którzy transportowali kobietę, wcześniej położyli matę, a dopiero na nią pacjentkę. Rzeczniczka szpitala tłumaczy, że w takiej sytuacjach mogło nie być innej możliwości i wyjaśnia, że nawet gdyby było dodatkowe krzesełko, na którym mogłaby usiąść kobieta po przeniesieniu z łóżka, to stan zdrowia pacjenta być może nie pozwalał na to.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się