RegionŻukowice

Takie urządzenie w gminnych szkołach1 min na czytanie

Takie urządzenie w gminnych szkołach

Od nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim prowadzone będą indywidualne sesje biofeedback. EEG BIOFEEDBACK to metoda terapeutyczna klasycznej medycyny, zwiększająca skuteczność funkcjonowania mózgu bez skutków ubocznych.

– Z pomocą aparatury EEG-Biofeedback dziecko w sposób świadomy uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal w mózgu tak, aby mózg pracował wydajniej i szybciej. Sygnał z jednego punktu na głowie jest przetwarzany na zrozumiałą dla dziecka formę graficzną – wykresu, animacji bądź gry wideo. Dzięki temu sprzężeniu zwrotnemu uczeń wie, kiedy jest skoncentrowany, a kiedy przestaje się koncentrować. Pozwala to nauczyć się reakcji własnego mózgu i tak zmodyfikować jego pracę, aby funkcjonował efektywnie. Uważa się, że większość z nas wykorzystuje możliwości mózgu tylko w 5 proc. Trening EEG biofeedback zwiększa to wykorzystanie nawet do 25 – 30 proc.. Trening może poprawić szybkość uczenia się, przyczynić się do rozwiązania problemów szkolnych. Jest też skuteczny w przypadku dysleksji, dysortografii – mówi wójt Krzysztof Wołoszyn.

Radoxim 5

Urządzenie o wartości blisko 24 tys. zł zakupiono dzięki pozyskanym przez gminę środkom z Fundacja KGHM Polska Miedź w Lubinie. Szkolenie pokryte zostało ze środków budżetu gminy Żukowice. Identyczne urządzenie posiada Szkoła Podstawowa w Nielubi.
RED

Zobacz inne

Więcej w Region