Dzieje sięPrzemkówRegion

Taneczny jubileusz. Zespół Cykady obchodził 15-lecie [Zdjęcia]8 min na czytanie

Taneczny jubileusz. Zespół Cykady obchodził 15-lecie [Zdjęcia] 11

Na scenie pojawili się i uczestnicy warsztatów, i absolwenci. Kolorowe stroje, fantastyczne układy oraz rodzinna atmosfera – tak było podczas obchodów 15-lecia zespołu Cykad z Przemkowa. Na widowni ośrodka kultury brakowało miejsc.

Wielu mieszkańców regionu ma wspomnienia z zespołem. W przemkowskich Cykadach tańczą nie tylko mieszkańcy gminy, bo na zajęcia przyjeżdżają z różnych zakątków regionu. – Wśród absolwentów mamy już rodziców, którzy przyprowadzają swoje dzieci. Atmosfera jest naprawdę rodzinna, a dziś dzieci z niecierpliwością czekają na występ. Jedno dziecko powiedziało, że miało 2-latka jak było nasze 10-lecie i marzyło, żeby zatańczyć z nami – opowiada Joanna Więckowska, instruktor – Dojeżdżają do nas z różnych miejscowości, np. z Nowej Kuźni czy Szprotawy. Rodzice bardzo się poświęcają, bo dowożą dzieci czy zima, czy lato, ale one chcą być tu z nami – dodaje.

Aktualnie w zespole tańczy 105 dzieci. Podczas obchodów 15-lecia wspominano każdy rok działalności zespołu i sukcesy w konkursach, a na zakończenie nie mogło zabraknąć pysznego tortu.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się