Styl życia

Tanio, a frajda niesamowita! Warto wybrać się do Dusznik-Zdroju, żeby pojeździć po górach na takim rowerze2 min na czytanie

Tanio, a frajda niesamowita! Warto wybrać się do Duszników-Zdroju, żeby pojeździć po górach na takim rowerze

Z Głogowa do Dusznik-Zdroju mamy niespełna 200 km. S-3, autostradą, a później krajową ósemką nie powinno nam to zająć dłużej niż 2-2,5 godziny. Jednodniowy wypad nie powinien być problemem.

A Kotlina Kłodzka to przecież nie tyko Duszniki-Zdrój. Możemy przy okazji odwiedzić też inne kurorty. My skupiliśmy się jednak na nowej ofercie, która może zainteresować miłośników aktywnego wypoczynku. Można z niej korzystać dopiero od kilku dni.

MTB VISIT DUSZNIKI to pierwszy w Polsce system automatycznego wypożyczania górskich rowerów elektrycznych. Zbudowało go w Dusznikach-Zdroju konsorcjum Orange Polska, Roovee i Cyklon Bike. System to 15 rowerów MTB ze wspomaganiem elektrycznym wyposażonych w komputery pokładowe zintegrowane z zamkiem IoT Roovee Lock Control. Znajdziemy je w Dusznikach przy ul. Sudeckiej. Tam też możemy zostawić swój samochód.

Całość pracuje z wykorzystaniem transmisji danych GSM od Orange oraz technologii GPS, dzięki czemu możliwy jest nadzór nad systemem w trybie online. – Rozwiązanie zaproponowane przez konsorcjum, którego liderem jest firma Orange, bardzo dobrze wpisało się w strategię nowoczesnego, aktywnego miasta jakim są Duszniki-Zdrój. Jestem przekonany, że to właśnie technologie zmienią oblicza miast, a takim jak nasze pozwolą jeszcze lepiej wykorzystać walory wypoczynkowe i turystyczne – powiedział Piotr Lewandowski, burmistrz Duszników-Zdrój.

Nasze rozwiązania z powodzeniem działają już w wielu miastach. Jako pierwszy operator w Polsce dostarczamy otwarte i bezpieczne środowisko Smart IoT, które pozwala budować usługi szyte na miarę – powiedział Sebastian Grabowski, dyrektor IoT i Zaawansowanych Technologii w Orange Polska.

System umożliwia stałe lokalizowanie położenia rowerów oraz zapisywanie statystyk wypożyczeń. Wysokiej jakości rowery dostarczone przez Cyklon Bike dostępne są w różnych rozmiarach ram. Parkowane są w specjalnej strefie wyposażonej w stojaki zabezpieczające i monitoring.

Wypożyczenie odbywa się poprzez aplikację mobilną dostępną na systemy iOS i Android. Wystarczy, że użytkownik za jej pośrednictwem założy konto i je doładuje. Nowością jest możliwość wypożyczenia roweru za pomocą esemesa z telekodem.

Koszt wypożyczenia takiego roweru to 20 złotych za pierwszą godzinę, 10 złotych za drugą godzinę i 5 złotych za każdą następną.

RED/FOT. BIUROPRASOWE.ORANGE.PL

Zobacz inne

Więcej w Styl życia