Dzieje sięGłogów

Telewizja TVN w głogowskim teatrze. Pytają o… khinkhali1 min na czytanie

Telewizja TVN w głogowskim teatrze. Pytają o... khinkali

Dzisiaj (19.04.) w telewizji TVN 24 można zobaczyć teatr im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. – To są wejścia na żywo – mówi nam Michał Wnuk, kierownik teatru. – Przyjechali nagrać materiał o naszej pomocy Ukraińcom i tym, że to ich khinkhali podbija Polskę – dodaje.

O Ukrainkach, które lepią khinkhali, zrobiło się głośno w całej Polsce. Telefony się urywają. – To co się dzieje, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – mówią uchodźczynie mieszkające w głogowskim teatrze. Dziennie lepią 500 takich pierożków.

Radoxim 5

Ukrainki, które schronienie znalazły w teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie, wpadły na pomysł, że mogłyby swoje pierożki sprzedawać. Kierownik teatru Michał Wnuk umieścił informację na swojej prywatnej stronie na FB: Katia, Olga i Ludmiła robią przepyszne khinkhali. Jeśli chcecie pomóc dziewczynom i ich dzieciakom, chętnie wam ugotują – rozgłosił. Ten post obejrzało 1 mln 200 tysięcy osób. Na pierożki gruzińskie trzeba czekać w kolejce. Ludzie dzwonią z całej Polski, z Gdańska, Białegostoku, Poronina. Ci z Lubina czy Polkowic sami po nie przyjeżdżają.

Mówią, że cały sekret polega na odpowiednim doborze produktów. Khinkhali to specjalnie zawinięte pierożki z mięsem wieprzowo-wołowym oraz indyczym, z cebulką. W środku tego woreczka robi się pyszny rosołek. Panie z Ukrainy zaproponowały 1 zł za 1 pierożek, ale są ludzie, którzy dają więcej.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się