Dzieje sięGłogów

Tendencja jest spadkowa. W mieście ubywa dzieci korzystających z programu “Rodzina 500 plus”1 min na czytanie

Czy ktoś w Głogowie zrezygnował z pobierania 500 plus? Nikt

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie wypłaca miesięcznie świadczenie “Rodzina 500 plus” dla 10 500 dzieci z naszego miasta. To dane oparte na podstawie trwającego okresu rozliczeniowego, który rozpoczął się w czerwcu br. a zakończy w maju następnego roku. Miesięcznie na wypłatę tego świadczenia potrzeba 5 mln 250 tys. zł. Rocznie do rodzin trafiają 63 mln zł.

– Tendencja jest spadkowa – mówi nam Mirela Procanyn, kierownik działu świadczeń rodzinnych. – Porównując dane z ubiegłego okresu rozliczeniowego – rok do roku – to dzieci ubyło. To nie są może jakieś wielkie liczby, bo jest ich mniej około setki. Jaki jest powód? Na pewno migracja, bo rodziny się przeprowadzają z miasta na wieś i ze wsi do miasta. Być może również mamy mniej porodów – dodaje.

Rządowy program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku. W ramach tego programu rodzinom z dziećmi na utrzymaniu przysługuje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na dziecko w wieku do ukończenia 18 roku życia. Bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się