my: GrębociceRegion

Teraz się wygodnie siedzi i nie moknie1 min na czytanie

Rezerwy Chrobrego wygrały ligę i zagrają o awans do 3 Ligi [ZDJĘCIA] 18

Nowa trybuna dla kibiców przy boisku Szkoły Podstawowej w Grębocicach już jest gotowa i od razu bardzo się przydaje. Kibice korzystali z niej m.in. na ostatnich biegach na 5 km. – Ale nie tylko, wcześniej były tu już mecze – mówi wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński. Trybunę budowało przedsiębiorstwo Budrem z Łagoszowa Wielkiego. Jest czteropiętrowa, balustradą i zadaszona.

Oczywiście są także wygodne krzesełka stadionowe. Wartość inwestycji wyniosła 1 mln 777 tys. zł. – Inwestycja ta została zrealizowana przy wsparciu rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych, otrzymaliśmy 50 proc. kosztów. Pozostałą część dołożyła gmina ze swego budżetu – poinformował wójt.

Radoxim 5

Nie ulega wątpliwości, że poprawił się komfort na imprezach sportowych organizowanych na boisku przy szkole. Jest gdzie usiąść i przy niesprzyjającej pogodzie nie trzeba moknąć. Trybuna osłania także przed słońcem i wiatrem. – Mam nadzieję, że lepsze warunki, które tworzymy na naszych sportowych obiektach, sprawią, że młodzież będzie chętniej brała udział w zawodach, które bardzo często organizujemy. Bo dziś przecież ciężko ludzi wyciągnąć z domów. Dlatego te lepsze warunki, ta dodatkowa oprawa meczów czy zawodów też są ważne – uważa wójt.
RED

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice