Dzieje sięGłogów

Testy na COVID 19 przy kasach w głogowskich sklepach LIDL1 min na czytanie

Testy na COVID 19 przy kasach. Chętnych nie brakuje

Lidl Polska jako pierwsza sieć handlowa w Polsce wprowadziła do sprzedaży testy antygenowe w kierunku SARS-COV-2, przeznaczone do samokontroli. –Produkt pozwala wykryć antygeny wirusa w wymazach z przedniej części nosa – czytamy w komunikacie. Testy pojawią się w sprzedaży już od piątku (7.05.). Oferowane będę wyłącznie w zestawie pięciu sztuk i będą kosztować 19,80 zł za 1 test, czyli 99 zł za opakowanie.

Przekonują, że szybki test antygenowy jest wyrobem medycznym do diagnostyki in vitro używanym w diagnostyce zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Do każdego testu dołączona jest sterylna wymazówka, probówka, roztwór ekstrakcyjny oraz instrukcja. – Wiarygodność diagnostyczna testu jest bardzo wysoka, o czym świadczą wskaźniki swoistości (99,20%), dokładności (98,72%) oraz czułości testu na poziomie 96,77%, a wynik otrzymujemy już po 15 minutach – zaznaczają.

Od dziś (7.05.) dostępny jest w sprzedaży. Sprawdziliśmy czy są chętni, by kupić taki test. Pani Anna podsyła nam zdjęcie z Lidla. Testy znajdują się tuż przy kasach – w widocznym miejscu. – Na pewno są tańsze, bo w punkcie za wymazy trzeba zapłacić znacznie więcej. Chętni? Teraz, gdy coraz mniej osób choruje, to ludzie chyba zapominają o epidemii. Ale jesienią testy w sklepie, dostępne od ręki, mogą się przydać – dodaje.
RED

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się