Dzieje sięGłogów

Tężnia solankowa? Pomysł radnym PiS się podoba. Proponują kolejne rozwiązania1 min na czytanie

Tężnia solankowa? Pomysł radnym PiS się podoba. Proponują kolejne rozwiązania

– Zaczynamy od tego parku, ale jeżeli pomysł się sprawdzi, to tężni będzie więcej – nie ukrywa Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prezydenta miasta. Pierwsza taka tężnia solankowa powstaje w Parku Słonecznym. Byliśmy tam (20.07.), prace trwają. Ma być gotowa w połowie sierpnia.

Cel szczytny. Inwestycja warta jest około 190 tys. zł. Mariusz Kędziora z PiS, zaznacza, że już dwa lata temu proponowali budowę tężni. – Pomysł padł podczas ostatniej kampanii, aby powstała na bulwarze – przypomina sobie, że także radni z jego klubu składali wnioski do budżetu. Temat poruszyli również mieszkańcy podczas spotkań z prezydentem, ale i on sam o tym wspominał. Udało się. – Cieszymy się z tego, bo to naprawdę ważna inwestycja dla głogowian. Warto dbać o zdrowie i środowisko – dodaje.

I podrzuca kolejne pomysły – to chociażby więcej nasadzeń zieleni. – Ponadto warto rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych na budynkach należących do miasta – urzędach, spółkach, szkołach – po to, aby ograniczyć zużycie energii – rozważa Kędziora zwłaszcza, że przecież na ten cel można pozyskać środki unijne.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się