Dzieje sięGłogów

Tężnia solankowa ponownie czynna dla głogowian1 min na czytanie

Tężnia solankowa będzie czynna do kwietnia

Od dziś (15.05.) głogowianie mogą ponownie korzystać z tężni solankowej, która znajduje się w Parku Słonecznym przy ul. Keplera. Rząd zniósł nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu, jednak w dalszym ciągu obowiązuje dystans min. 1,5 metra, dlatego też na ławce może przebywać wyłącznie jedna osoba. Tężnia będzie czynna codziennie w godzinach o7-12 oraz od 15-21.

Przypomnijmy, że budowla ma trzy metry wysokości i 10 metrów długości. Wykonana jest z drewna sosnowego impregnowanego oraz witek brzozowych. Tężnia solankowa podzielona jest na dwa moduły, każdy o długości pięciu metrów. Moduły są wyposażone w zbiorniki na solankę o pojemności 500 litrów, pompę o wydajności 3800 l/h oraz 10 halogenów LED oświetlających budowlę, które uruchamia czujnik zmierzchowy.

Radoxim 5

Aerozol, który wytwarzany jest z roztworu solanki, dostarcza wielu niezbędnych mikroelementów takich jak: jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo czy sód. Jod odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Jego działanie z pewnością docenią osoby zmagające się z chorobami górnych dróg oddechowych, ponieważ rozrzedza śluz. Na tego typu problemy skutecznie działa również brom – rozszerza oskrzela, a wapń zawarty w aerozolu solanki posiada właściwości antyalergiczne.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się