Dzieje sięGłogów

Tłumy nad Jeziorem Sławskim. Jest apel: zachowajcie dystans, zakładajcie maseczki1 min na czytanie

1

Przed nami kolejny upalny dzień. Pewnie wielu z nas wybierze się na odpoczynek nad Jezioro Sławskie. – Cieszy nas ta rosnąca popularność, bo pracujemy po to, żeby zapewnić wszystkim komfort wypoczynku – czytamy na stronie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku.

W tym roku mają tam znacznie więcej obowiązków. W przebieralniach, łazienkach i domkach pojawiły się płyny do dezynfekcji i instrukcje przypominające, jak się zachować. – Zresztą i tak wszyscy już znamy je na pamięć. Dlatego szanowny turysto pamiętaj, wypoczynek, jak i zakupy w tym roku mocno się zmieniły. I skoro pamiętasz, by nad jezioro zabrać ręcznik, leżak, kocyk… i gatki do kąpieli, pamiętaj o masce lub przyłbicy do zasłonięcia twarzy. Nie musisz ich zakładać wszędzie, ale tylko tam gdzie nie można zachować dystansu – przypominają.

Ważne jest też zachowanie społecznego dystansu. – Jeśli szanowny turysto nie zamierzasz się stosować do obowiązków, jakie ciążą na nas wszystkich, to sugerujemy inne miejsce do wypoczynku. Może kolejne lato będzie wymagało mniejszych restrykcji, ale teraz zasady są przejrzyste…Przy okazji jeszcze standardowa prośba: by nie wrzucać butelek i pojemników do wody i w krzaki – łatwiej nam będzie zadbać o porządek – zaznaczają. Standardowo odradzają też kąpiele z promilami.
RED
fot. SCKiW

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się