Dzieje sięFotoGłogów

To 46-letni mieszkaniec Głogowa zginął koło Grębocic3 min na czytanie

To 46-letni mieszkaniec Głogowa zginął koło Grębocic 8

Śmiertelny wypadek na drodze ze Starej Rzeki w kierunku Grębocic. We wtorek (21.04.) przed południem zderzyły się tam czołowo ford i ciężarówka. Zginął 46-latek z Głogowa.

Wiadomo, że na miejscu zginął kierowca samochodu osobowego, natomiast kierowcy tira nic poważnego się nie stało. Tragedia na drodze wydarzyła się ok. godz. 11.30 dosłownie 300 metrów za wsią Stara Rzeka w gminie Grębocice.

Nie jest to ruchliwa droga, na dodatek prosty odcinek, prowadzi w kierunku wsi Wilczyn. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca pojazdu ford zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z pojazdem ciężarowym MAN-em z naczepą – informuje oficer prasowy policji w Polkowicach Przemysław Rybikowski.

Droga przez jakiś czas była zablokowana. Policja prowadziła tam czynności pod nadzorem prokuratora.

– Kiedy dojechaliśmy na miejsce zauważyliśmy samochód w rowie. Jego części były porozrzucane w całej okolicy. Silnik znajdował się około 30 m od wypadku – relacjonują strażacy.

Z ustaleń wynika, że kierowca forda zjechał nagle na lewy pas, prosto pod załadowanego tira. Nikogo nie wyprzedzał. Tir próbował odbić w prawo , ale i tak doszło do zderzenia. Na szczęście się nie wywrócił. Przeleciał z 15 cm koło słupa, urwało mu koło i wjechał w pole.
RED

Podziel się informacją ...
  • 3
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się