Dzieje sięFotoGłogów

To był pokaz nadludzkiej siły. Do Głogowa przyjechali zawodnicy z całej Polski3 min na czytanie

To był pokaz nadludzkiej siły. Do Głogowa przyjechali zawodnicy z całej Polski 1

Odbyły się tam II Mistrzostwa Polski w Street Liftingu. Udział w zawodach wzięło kilkanaście osób. Po raz pierwszy rywalizowały ze sobą również panie. Na czym polega ta dyscyplina sportu? To trójbój siłowy. Zawodnicy wykonują trzy ćwiczenia. Po pierwsze przysiad ze sztangą, bez sprzętu na boso i bez pasów oraz usztywniaczy.

Po drugie podciągają się z ciężarem, a na koniec robią pompkę na poręczach, czyli dipa. Każdy zawodnik ma trzy podejścia. W rywalizacji chodzi o to żeby podnieść jak największy ciężar w jednym powtórzeniu. Do Głogowa przyjechali zawodnicy z całej Polski.

– Mamy osoby z Bydgoszczy, Łodzi, ze Szczecina i z Gliwic. Są też trzej reprezentanci Głogowa – mówiła Karolina Wójcik, z Klubu Street Workout Głogów.

Przyznaje, że chciałaby, aby nasze miasto stało się kolebką Street Liftingu. W tym roku osobna kategoria w zawodach dotyczy pań.

– Dziewczyny zazwyczaj boją się zewnętrznych ciężarów. Nam zależy na tym żeby pokazać, że ciężary wcale nie robią mężczyzn z kobiet. Jest z nami Kasia Najman, która dwa tygodnie temu została Mistrzynią Świata. Podciągnęła się z ciężarem 52 kg – mówi organizatorka zawodów.

Na mistrzostwa można było dostać się wypełniając zgłoszenie i przechodząc eliminacje internetowe.
EW

Podziel się informacją ...
  • 41
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się