Dzieje sięGłogów

To dobry sposób, by dzieci i młodzież zainteresowała się historią miasta1 min na czytanie

To dobry sposób, by dzieci i młodzież zainteresowała się historią miasta

Dobiegają końca prace przy muralu, który powstaje na ścianie kamienicy przy ul. Sikorskiego – od strony ronda Konstytucji 3 Maja. – Za kilka dni będzie gotowy – gwarantuje Dorota Drozd z Miejskiego Ośrodka Kultury. Przedstawiać będzie jedną z Legend Głogowskich – “Księżna i gołąb”. Legendę możecie przeczytać: TUTAJ. – Artyści mówią, że będzie jednym z piękniejszych w Polsce – zdradza nam.

Zdaniem regionalistów to dobry sposób, by dzieci i młodzież zainteresowała się historią miasta. – Murale to świetny sposób na promocję historii, również tej lokalnej – w tym przypadku głogowskich legend – mówi nam Dariusz Czaja. – Cieszę się, że nasze legendy stają się coraz bardziej popularne a i mam nadzieję, że dzięki tej inicjatywie te osoby, które do tej pory nie miały okazji zapoznać się z taką formą dziejów naszego miasta – sięgną po książkę z legendami i to nadrobią, czytając razem z dziećmi, wnukami – bo są to opowieści dla osób w każdym wieku – zaznacza.

Warto przypomnieć, że to już kolejny mural w Głogowie, nawiązujący do lokalnych dziejów. Mamy już mural o obronie Głogowa, niedawno też powstał kolejny, związany z okrągłą rocznicą funkcjonowania największego pracodawcy w regionie – KGHM.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się