Dzieje sięGłogów

To jedna z najgorzej oznakowanych ścieżek rowerowych w mieście1 min na czytanie

To jedna z najgorzej oznakowanych ścieżek rowerowych w mieście

Na tej ścieżce rowerowej – wzdłuż ulicy Spadzistej – często dochodzi do kolizji z udziałem rowerzystów, ale nie tylko. Na początku marca tego roku 29-letni rowerzysta, zjeżdżając ze ścieżki, wpadł pod koła samochodu. Na szczęście nic poważnego się mu nie stało, ale ożyły głosy, by coś z ścieżką zrobić.

Pytaliśmy o to Roberta Przybylskiego z zespołu konsultacyjnego ds. infrastruktury rowerowej działającego przy miejskim ratuszu. Aktywni rowerzyści wskazują rządzącym różne rozwiązania. Podpowiadają i wytykają też błędy m.in. nieprawidłowe oznakowanie, wystające krawężniki czy uszkodzone kratki ściekowe. Jego zdaniem miejsce, gdzie doszło do potrącenia rowerzysty jest niebezpieczne.

Radoxim 5

– W obronie pechowego rowerzysty mogę powiedzieć tyle, że gdyby było prawidłowe oznakowanie zakończenia drogi rowerowej na końcu ulicy Spadzistej być może do takiego zdarzenia nie doszłoby – choć doskonale wie, że nawet najlepsza infrastruktura nie zapobiegnie takim wypadkom – zapobiec może tylko człowiek – dodaje.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się