Dzieje sięFotoGłogów

To już jutro! Finał Szlachetnej Paczki. Podarunków ciągle przybywa [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

To już jutro! Finał Szlachetnej Paczki. Podarunków ciągle przybywa [ZDJĘCIA] 1

Już jutro (11.12.) finał Szlachetnej Paczki. Od kilku tygodni do Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie trafia ogrom podarunków. A wraz z nimi chętnych do pomocy – w tym roku jest 22 wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas. – Dajemy im szansę po to, by doświadczyli wolontariatu w szlachetnej paczce – mówi Anna Jeżewska, lider i koordynator akcji w naszym mieście. – Na tę chwilę objętych pomocą jest 25 rodzin, z czego siedem z nich to osoby starsze i osamotnione. Pozostałe to rodziny z dziećmi – dodaje.

A co darczyńcami? – Ciężko powiedzieć, ilu ich jest w rzeczywistości, bo paczki przygotowywane są nie tylko prywatnie, ale też zespołowo. Takim zespołem może być grupa choćby przyjaciół, ale też zakład pracy – zaznacza Jeżewska.

W akcji uczestniczy też czterech weteranów. – Porównując ten rok z zeszłym: na pewno jest więcej wolontariuszy. Dzięki temu możemy też objąć pomocą więcej rodzin – przyznaje. Pytamy więc o to, jak takim wolontariuszem można zostać. Okazuje się, że nie jest to trudne. Wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki, wypełnić formularz i tyle.

Magazyn głogowskiego oddziału Szlachetnej Paczki znajduje się na parterze budynku MCWR-u. I ciągle przybywa tam paczek. Ich zawartość się różni, bo zależy od potrzeb konkretnych rodzin. – Najczęściej jest to pomoc rzeczowa, czyli zawierająca produkty podstawowych potrzeb, jak lekarstwa czy żywność – ta w paczkach jest praktycznie zawsze. W paczce znajdzie się też chemia, odzież, czasem potrzebne sprzęty RTV i AGD lub meble i wózki dla dzieci – dodaje.

Jedno jest pewne: gest, jaki płynie z głębi serca jest dla tych rodzin bezcenny i sprawia, że każdy może mieć piękne, radosne święta. Na pewno wszyscy potrzebujący jutro otrzymają pomoc.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się