Dzieje sięGłogów

To już jutro! Pierwsze wbicie łopaty i rozpocznie się budowa hospicjum1 min na czytanie

Rusza wiosenna aukcja dla hospicjum z prawdziwymi perełkami

Po wielu latach starań budowa głogowskiego hospicjum staje się faktem. Już w środę (8.12.) o godz. 11 na działce, gdzie za chwilę rozpocznie się budowa, zostanie wmurowany kamień węgielny. – To wtedy właśnie nastąpi pierwsze wbicie łopaty – mówi Karolina Królikowska z Fundacji Hospicjum Głogowskie.

Na budowę hospicjum wpłynęły cztery oferty. Nawet najniższa przekraczała kwotę zabezpieczoną przez miasto w WPF. Prezydent wystąpił więc o zwiększenie puli na 2022 rok o brakujące 2,7 mln zł do kwoty 4,7 mln zł. Jak przypomniał prezydent, w budżecie i WPF na budowę hospicjum na lata 2021 2023 jest zabezpieczone 6 mln zł, po 2 mln na każdy rok. Wyjaśnił, że aby podpisać umowę z wykonawcą trzeba zwiększyć kwotę o 1,2 mln zł. Radni na to przystali.

– To historyczna chwila. Jakie towarzyszą nam emocje? Ostatnio się nad tym zastanawiałam. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że powstanie to hospicjum, bo potrzebujących ciągle przybywa – dodaje Aleksandra Glińska, prezes Fundacji Hospicjum Głogowie wyliczając, że obecnie z domowego hospicjum korzysta w naszym mieście 35 osób… a NFZ finansuje o 10 mniej łóżek. – Znamy skalę problemu – zaznacza. W pierwszy etapie inwestycji gwarantują 20 łóżek – nowe hospicjum to spełnienie marzeń wielu głogowian.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się