Dzieje sięFotoGłogów

To już tradycja! Pływacka Barbórka trwa, ale frekwencja niższa niż w ubiegłych latach [ZDJĘCIA]8 min na czytanie

To już tradycja! Pływacka Barbórka trwa, ale frekwencja niższa niż w ubiegłych latach [ZDJĘCIA] 16

W Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie trwają tradycyjne zawody pływackie z okazji Dnia Górnika – Barbórki. Niestety w tym roku epidemia koronawirusa nieco pokrzyżowała plany organizatorom. Do udziału w zawodach zgłosiło się o połowę mniej zawodników niż zwykle. Startuje ich około 160 z dziewięciu klubów z całej Polski. W tym są głogowianie – reprezentanci Piasta Głogów, choć też mocno osłabieni. O tym wszystkim opowiada trener Tomasz Skiba.

– Ze względu na to, że teraz całe klasy przechodzą na kwarantannę, to frekwencja nie jest za wysoka. Przykładem tego są nasze dzieci, gdzie z czterech roczników mogliśmy wystawić tylko jeden. Takie są czasy. Musimy się z tym pogodzić. Robimy wszystko, aby impreza się odbywała – mówi.
Zadbano również o to, aby oczywiście dostosować się do obowiązujących obostrzeń epidemiologicznych. Gospodarze liczą na sukcesy w wodzie. – Nie mówimy o medalach. Liczymy na Marcela Piotrowskiego, który przygotowuje się do mistrzostw Polski. A te za trzy tygodnie. To jest sport, wszystko się może wydarzyć – dodaje Skiba. Trzymamy za was kciuki.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się