my:ŻukowiceRegion

To nagroda za lata pracy dla ich zespołów ludowych1 min na czytanie

To nagroda za lata pracy dla ich zespołów ludowych

Gmina Żukowice otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w kwocie ponad 14 tys. zł.

– Zorganizujemy dwudniowego wyjazd studyjny z udziałem zespołów folklorystycznych, funkcjonujących na terenie naszej gminy „Chaber” i „Brzegowiacy” – zapowiada wójt Krzysztof Wołoszyn. – W ramach którego odbędą się warsztaty wokalne, ruchu scenicznego i teatralno-dykcyjne. Warsztaty odbędą się w Koszęcinie u boku profesjonalistów należących do Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, będących na arenie ogólnokrajowej i światowej cenionymi wykonawcami i szkoleniowcami w zakresie podtrzymywania i reprezentowania polskiej tradycji i kultury ludowej – dodaje.

Radoxim 5

Podczas wyjazdu oprócz warsztatów wokalnych, ruchu scenicznego i teatralno – dykcyjnych przewidziano zwiedzanie zabytkowych wnętrz pałacowych, kaplicy i wieży pałacowej z wejściem na wieżę i taras widokowy, prezentacja kostiumów scenicznych i strojów ludowych.

– Zespoły „Chaber” i „Brzegowiacy” od wielu lat uświetniają różnego rodzaju wydarzenia kulturalne organizowane zarówno na terenie gminy Żukowice, powiatu, województwa jak i kraju. Zależy nam na podtrzymywaniu tradycji kulturowych naszego regionu, dlatego niezmiernie cieszy mnie, że pozyskaliśmy fundusze, które pozwolą członkom naszych zespołów wziąć udział w tych wyjątkowych warsztatach – przypomina wójt Wołoszyn.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Żukowice