Dzieje sięGłogów

To nowa naczelnik Urzędu Skarbowego w Głogowie. Lubi pływać i spacery z psem1 min na czytanie

To nowa naczelnik Urzędu Skarbowego w Głogowie. Lubi pływać i spacery z psem

Od lipca naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Głogowie jest Dorota Fedczyszyn (50 l.). Pani naczelnik mieszka w Legnicy i codziennie dojeżdża do pracy w Głogowie. Ale to dla niej nic nowego, wcześniej przez 11 lat pracowała w Urzędzie Skarbowym w Lubinie, a 4 lata była tam naczelnikiem. Ale progi podatkowe wszędzie są te same. – Urzędy są podobne, są zaliczane do tak zwanych urzędów średnich, o podobnej strukturze i stanie zatrudnienia – mówi.

Przyznaje, że jak każdy nowy szef chce wprowadzić coś nowego. – Urząd funkcjonuje dobrze, więc trudno byłoby robić jakieś rewolucyjne zmiany – przypomina jednak o uruchomionej nowości. Do urzędu można się rejestrować za pomocą e-wizyty. Od 7 lipca na sali obsługi podatników jest udostępniony  komputer i pracownicy urzędu służą pomocą, by podatnicy mogli się nauczyć rejestrować. Na tak umówioną wizytę urzędnik będzie przygotowany, z kompletem dokumentów.  Praca w skarbówce, przynajmniej w potocznym odbiorze, nie należy do najciekawszych. Nowa naczelnik w „podatkach” pracuje od 26 lat, ale zapewnia, że w tym fachu nie ma mowy o nudzie. – Praca jest bardzo ciekawa, rozwojowa, cały czas są wprowadzane zmiany w prawie podatkowym, wcale nie jest to praca ani nudna, ani monotonna, wręcz przeciwnie, jest bardzo dynamiczna, tym bardziej, że od kilku lat trwa informatyzacja, e-urząd, więc wszystko cały czas się zmienia – zapewnia.

W Głogowie pracuje dopiero trzeci tydzień, dopiero poznaje miasto. – Jeszcze nie miałam okazji być na starówce, myślę, że przyjadę po prostu kiedyś z rodziną – przyznaje. Odpoczywa aktywnie, na basenie. – Pływam w weekendy, a jak się uda, trzy razy w tygodniu, i spaceruję z psem – zdradza pani naczelnik.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się