Dzieje sięGłogów

To nowa radna Głogowa. Czym się chce zajmować Małgorzata Chudzińska?1 min na czytanie

To nowa radna Głogowa. Czym się chce zajmować Małgorzata Chudzińska?

Małgorzata Chudzińska (57 l.) złożyła ślubowanie na sesji rady miejskiej (31.08.) i podjęła obowiązki. Do rady miejskiej weszła w miejsce Leszka Drankiewicza, który zrezygnował z mandatu. Nowa radna jest magistrem rehabilitacji ruchowej, od 20 lat pracuje w szkolnictwie, zajmuję się rehabilitacją dzieci niepełnosprawnych. – Chciałabym zajmować się w radzie przede wszystkim wspieraniem osób niepełnosprawnych, poprawą jakości ich życia – zapowiada. Dodaje, że przez 20 lat pracowała też jako rehabilitantka w szpitalu, dlatego bardzo ważne są dla niej programy zdrowotne dla głogowian. – Na pewno będę je wspierać i będę się starała, żeby jeszcze rozszerzyć ilość tych programów – wymienia działające w mieście programy profilaktyki chorób tarczycy, nowotworowych piersi czy prostaty, bardzo ważne dla mieszkańców Głogowa.

Z kolei dla osób niepełnosprawnych bardzo ważna jest jej zdaniem myślenie o przyszłości. – Utworzenie jakiegoś domu dla dzieci, które pozostają same, bez rodzin, a są z duża niepełnosprawnością – tłumaczy radna Chidzińska. Podkreśla, że bardzo ważne jest dla niej także

reprezentowanie mieszkańców jej okręgu. – Jeśli będą jakieś problemy, to chętnie będę ich wysłuchiwać i wspierać w radze – zapowiada.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się