Sport

To nowy trener Chrobrego? Dominik Nowak blisko klubu1 min na czytanie

To nowy trener Chrobrego? Dominik Nowak blisko klubu

W gronie kandydatów do objęcia funkcji trenera w Chrobrym jest Dominik Nowak i Enkeleid Dobi. Przypomnijmy, że obecny szkoleniowiec Ivan Djurdjevic po sezonie postanowił opuścić zespół i to bez względu na wynik sportowy.

Nowak ma bogate doświadczenie na ławce trenerskiej. Przez wiele lat związany był z Górnikiem Polkowice, w którym pracował jako trener młodzieży, rezerw, potem prowadził pierwszy zespół. Następnie pracował w Flocie Świnoujście Motorze Lublin, Wigrach Suwałki, Miedzi Legnica i Koronie Kielce. Miedź Legnicę wprowadził po raz pierwszy w historii do Ekstraklasy.

Radoxim 5

Z kolei pochodzący z Albanii Dobi, który w karierze piłkarskiej ma na koncie 6 meczów w swojej reprezentacji, w latach 2017-2020 był trenerem Górnika Polkowice: wywalczył z klubem awans do 2 Ligi. Potem zaliczył krótką przygodę z Widzewem Łódź.

– Jest trener, który walczy o duże cele, więc nie ma co wprowadzać zamętu w zespole. Rozmowy trwają. Najważniejsze są teraz baraże. Zobaczymy jaki będzie ich wynik. Wtedy będziemy podejmować decyzje – mówi nam Zbigniew Prejs, dyrektor sportowy Chrobrego Głogów. Jeżeli Chrobry pozostanie w Fortunie 1 Lidze, to rozgrywki nowego sezonu ruszą 16 lipca.
RED
fot. Miedź Legnica

Zobacz inne

Więcej w Sport