Dzieje sięGłogów

To oszuści! Oferują lokatorom wymianę drzwi. I mówią, że dopłaci im do tego spółdzielnia2 min na czytanie

Nadodrze: Klatka schodowa świadczy nie tylko o spółdzielni, ale również o lokatorach

– Chodzą po domach i oferują wymianę drzwi – interweniują lokatorzy Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze w Głogowie. Opowiadają, że przedstawiciele tej firmy gwarantują szybki montaż, rozłożenie zapłaty na raty, ale i… dopłatę spółdzielni. Takie dofinansowanie miałoby wynieść nawet 50 proc. Niektórzy z mieszkańców uznali ofertę za podejrzaną. Zadzwonili do spółdzielni.

Mateusz Kowalski, rzecznik prasowy SM Nadodrze mówi wprost – to oszuści. – Spółdzielnia nie ma z tym nic wspólnego – alarmuje, by mieszkańcy nie dali się nabrać. – Trzeba uważać, bo to nie pierwsza taka sytuacja. Po tych sygnałach od razu we wskazane miejsca udały się nasze dozorczynie. Niestety nie udało im się zastać przedstawicieli tej firmy. W skrzynkach zostawili ulotki – dodaje.

Do podobnego zdarzenia doszło w styczniu br. Wtedy komunikaty wywiesiła jedna z głogowskich firm. Proponowała mieszkańcom demontaż ościeżnic, osprzęt do drzwi oraz profesjonalny montaż, który jest „refundowany z ramienia inwestora”. Usługa dotyczyła wszystkich mieszkańców, których drzwi i futryny nadają się do wymiany lub nie były wymieniane od początku powstania budynku. „Jest to specjalna usługa w formie zbiorowej, lokatorzy ponoszą koszty wyłącznie za skrzydło drzwiowe po cenach fabrycznych. Możliwość dopasowania drzwi na istniejącą futrynę” – napisali w komunikacie.

Udało nam się dodzwonić pod wskazany numer. Dowiedzieliśmy się, że istnieje też możliwość rozłożenia płatności na raty – od 29 zł miesięcznie. Brzmi atrakcyjnie, zwłaszcza dla rencistów i emerytów. W rzeczywistości ustaliliśmy, że nowe drzwi kosztują w granicach 1 tys. 400 zł. Można było się nabrać, bo w komunikacie zabrakło też informacji, że oczywiście na wymianę drzwi należy zaciągnąć kredyt w banku i ponieść dodatkowe koszty. – Oczywiście udokumentować jakieś dochody. Może być emerytura, ale najważniejsze – nie mieć problemów, jakiś komorników, bo wtedy mogą pojawić się trudności ze skorzystaniem z tej usługi – informował inwestor.
RED

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się