FotoGłogów

To są najnowsze zakupy starostwa dla podlegających mu placówek6 min na czytanie

To są najnowsze zakupy starostwa dla podlegających mu placówek 16

Nowy sprzęt trafił do szkół w środę (30.12.), czyli dosłownie na zakończenie starego roku. Od nowego roku sprzęt będzie już w użytku. Starostwo przekazało 35 kamer internetowych, 25 wizualizerów, 5 tabletów graficznych oraz 1 laptop. Koszt zakupu tego najnowszego, dodatkowego sprzętu wspomagającego pracę szkół, to 40 tys. zł. Środki te pochodzą z budżetu powiatu głogowskiego. – Kupiliśmy kolejną partię niezbędnego sprzętu dla szkół powiatowych, który będzie służył do zdalnej nauki. Bardzo się z tego cieszymy – mówi starosta głogowski Jarosław Dudkowiak.

– Zamknięcie szkół na wiele tygodni wymusiło nowe metody prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów w swoich domach. Mam nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy i wtedy ten kupiony dziś dla nich sprzęt przyda się jako nowoczesna pomoc naukowa i dydaktyczna – tłumaczy starosta, podkreślając, że to już nie pierwsza duża partia pomocy szkołom w formie sprzętu do zdalnego nauczania.

– Nauczanie zdalne jest wielkim wyzwaniem, zarówno dla organizatorów takich lekcji, uczniów, jak i starostwa powiatowego, które jest organem prowadzącym szkoły ponadpodstawowe. Powiat głogowski już kilka miesięcy temu wyposażył wszystkie szkoły, dla których jest organem prowadzącym, w niezbędny sprzęt do nauki. Tym razem trafią do nich m.in. wizualizery. Właśnie o 25 takich dodatkowych urządzeń wnioskowali dyrektorzy szkół. Wizualizery umożliwiają prezentowanie przedmiotów lub dokumentów na monitorze komputera.

Wizualizery szkolne pokazują na ekranie monitora lub ekranie projekcyjnym kartki papieru z tekstem lub materiałami źródłowymi, a także przedmioty przestrzenne. Dzięki temu wszyscy uczniowie mogą zobaczyć to, co chce im pokazać nauczyciel. Idealnie sprawdzają się podczas lekcji z najróżniejszych przedmiotów. Pozwalają na pokazanie ilustracji prezentującej np. budowę komórki, tekst źródłowy, bryłę geometryczną czy fragment mapy. Wszystkie nowe urządzenia zostały już rozdysponowane do szkół.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Foto