Dzieje sięFotoGłogów

To trzymał w piwnicy! Mamy zdjęcia, zobaczcie2 min na czytanie

To trzymał w piwnicy! Mamy zdjęcia, zobaczcie

Głogowscy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę. Wczoraj (8.06.) w bloku przy ul. Kosmonautów doszło do pożaru w piwnicy, a w niej strażacy natknęli się na materiały wybuchowe z drugiej wojny światowej, ale nie tylko.

– Strażacy ujawnili znaczne ilości niewybuchów z okresu z drugiej wojny światowej oraz innych materiałów pirotechnicznych. Na miejsce przyjechali policjanci oraz patrol saperski. Ewakuowano 110 osób do najbliższej szkoły, a część z nich udała się do swoich rodzin. Równie poważnie zagrożone było życie służb mundurowych, które brały udział w akcji – mówi Emilia Reguła z KPP w Głogowie.
 
Ponadto głogowscy policjanci wykonując czynności operacyjne ustalili kolejne miejsce, gdzie przebywał „kolekcjoner” niebezpiecznych materiałów wybuchowych. – W jego miejscu zamieszkania ujawnili i zabezpieczyli wspólnie z patrolem saperskim oraz z policjantami samodzielnych pododdziałów kontrterrorystycznych Policji we Wrocławiu zbiory materiałów wybuchowych oraz chemikaliów płynnych – dodaje.

Radoxim 5

Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się