Dzieje sięGłogów

To właśnie miłość. W miejskiej fontannie1 min na czytanie

To właśnie miłość. W miejskiej fontannie

Pod koniec lipca informowaliśmy o bezdomnym, który kąpał się w miejskiej fontannie w Parku Słowiańskim. – Tłumaczył się, że jest osobą bezdomną, bez miejsca zamieszkania. Policjanci przede wszystkim poinformowali go o instytucjach pomocowych, które znajdują się na terenie miasta, gdzie może się udać, coś zjeść, napić się. I gdzie może się przede wszystkim wykąpać oraz zmienić odzież, jeżeli taka jest potrzeba – mówi Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy komendanta policji w Głogowie.

Jak się okazuje miejska fontanna służy nie tylko w tych celach – by się w niej umyć czy popluskać i schłodzić w czasie upałów. Czytelnik podesłał nam zdjęcie na którym widać parę młodych ludzi – miłość na fotografii kwitnie. Ta obiegła sieć. Warto jednak przypomnieć, że wchodzenie do fontanny jest zabronione. Grozi za to mandat.

Radoxim 5

W miejskim ratuszu też na to zwracają uwagę, bo takie wybryki mogą sporo kosztować. Wchodzenie do niecki może być niebezpieczne i grozi fizycznym uszkodzeniem ciała. Ponadto może spowodować zniszczenie warstwy hydroizolacji. W wodzie jest też środek chemiczny zapobiegający zanieczyszczeniom i odkażający wodę by nie doszło do zatkania filtrów i dysz.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się