Dzieje sięGłogów

Tomek skomentuje derby Chrobrego z Górnikiem. “Spełnienie dziecięcych marzeń”2 min na czytanie

Tomek skomentuje derby Chrobrego z Górnikiem. "Spełnienie dziecięcych marzeń"

– To mój debiut – nie ukrywa Tomasz Olczak, głogowski raper, ale i wielki kibic Chrobrego Głogów, który skomentuje transmisje online z pierwszego sparingowego meczu pomarańczowo-czarnych przeciwko Górnikowi Polkowice. To spotkanie już w najbliższą sobotę (23.01.) o godz. 11. Niestety bez udziału publiczności. Transmisja dostępna będzie na kanale YouTube Chrobrego.

Z mikrofonem zawsze było mu po drodze. Zaczęło się od muzyki, bo to jego pasja i hobby. Rapował od najmłodszych lat, a nowe utwory tworzy do dziś. Na swoim koncie ma autorskie płyty, koncertował w wielu miejscach w Polsce. Tam, gdzie był, nigdy nie ukrywał, że jego serce bije dla… Chrobrego. – Jak wielu kolegów marzyło się, aby gdzieś tam kiedyś skomentować mecz – wspomina tamte czasy Tomek, który od jakiś czas temu zaistniał jako spiker. Prowadził towarzyskie turnieje dla Chrobrego Głogów. Ten sezon PGNiG Superligi – szczypiornistów KS SPR Chrobrego – jest też jego próbą możliwości w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Dobrze mu idzie. Teraz będzie miał okazje spełnić młodzieńcze fascynacje. To może nie jeszcze wielkie telewizje i stadiony, lecz nie ma powodów do narzekań. Usłyszymy go podczas transmisji sparingu Chrobrego Głogów z Górnikiem Polkowice. Nie byle jakiego, bo derbowego.

– Nie będę teraz oglądał meczów czy grał w FIFĘ komentując coś na siłę, coś na próbę. Bardziej skupiam się na tym, by przygotować się do tego wyzwania merytorycznie – zwraca uwagę Tomek wyjaśniając, że niezwykle ważne są tzw. przerywniki, gdy mało dzieje się na boisku, a telewidzów trzeba czymś po prostu zaciekawić. – Dlatego zbieram informacje. Na pewno będą miał ze sobą plik kartek! – śmieje się. I oby nie było zimno, bo za mikrofon chwyci tam na miejscu – na stadionie. Do pomocy będzie miał operatora transmisji. Szykuje się niezła zabawa. – I emocje, bo mecze Chrobrego z Górnikiem zawsze elektryzują kibiców. Górnik w tym sezonie 2.ligi radzi sobie bardzo dobrze, jest liderem. Kto wie czy w kolejnych rozgrywkach oba zespoły nie spotkają się na zapleczu Ekstraklasy walcząc o ligowe punkty – zastanawia się. Podkreślając jednocześnie, że na czas transmisji trzeba jednak zapomnieć, choć na chwilę, za kogo trzyma się kciuki. Liczy się profesjonalizm.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się