Dzieje sięGłogów

Tomek Więdłocha został liderem Szlachetnej Paczki1 min na czytanie

Tomek Więdłocha został liderem Szlachetnej Paczki

– Otwórzcie swoje serca na pomoc potrzebującym – apeluje młody głogowianin Tomek Więdłocha (20 l.), który został nowym liderem Szlachetnej Paczki w naszym powiecie. Rusza już 20. edycja tej akcji. W tej ubiegłorocznej udało się pomóc w sumie ponad 14 tysiącom osób w całej Polsce. A łączna wartość tej pomocy wyniosła blisko 46 mln zł. Duże liczby, ogromne zaangażowanie wielu wolontariuszy, których nie zabrakło też w naszym powiecie.

Choć trzeba przyznać, że akurat u nas akcja odbyła się z mniejszym rozmachem. Udało się pomóc w sumie trzem rodzinom. Jak będzie teraz? – Obecnie nasz sztab liczy około pięciu osób. Nie wiem dlaczego w naszym mieście chętnych osób. Być może to przez epidemię – zastanawia się Tomek, który ma nadzieję, że nie zabraknie za to darczyńców, bo potrzeby pewnie będą spore. A najczęściej okazuje się, że potrzebne są podstawowe środki higieny czy żywność. – Jeżeli ktoś mieszka na wsi, to opał na zimę. Sytuacja ludzi jest różna – jedni są samotni, inni nie mają z czego wyżywić wielodzietnej rodziny – dodaje wolontariusz.

W połowie miesiąca – do 14 listopada – zostanie opublikowana baza potrzebujących. Ale to wcale nie wyklucza kolejnych, które będzie można nadal zgłaszać. Wolontariusze szukają jeszcze magazynu, gdzie mogliby przechowywać wszystkie rzeczy, które otrzymają. Chcesz pomóc? Warto się z nimi skontaktować już teraz.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się