Dzieje sięFotoGłogów

Trasa była wymagająca! 280 zawodników na starcie KotlActive16 min na czytanie

Trasa była wymagająca! 280 zawodników na starcie KotlActive 47

KotlActive Forest Run – udało się! To była świetna sportowa impreza. Już tradycyjnie w Kotli, gdzie do pokonania była naprawdę mordercza trasa. Można było wybrać krótszą i dłuższą, taką liczącą kilka kilometrów. Chętnych nie brakowało. W sumie na starcie pojawiło się 280 zawodników. I śmiało można powiedzieć, że przyjechali z całej Polski. Było warto.

Wybiegając na trasę trzeba było pokonać m.in. przeprawę bagienną, dźwigać drewniane kołki, czołgać się pod autem czy wskoczyć do lodowatej wody. Jednak lista zadań była znacznie dłuższa. Aneta Łukasik jest miejscowa, bo pochodzi z Kotli. Odważyła się wziąć udział w biegu. Dla niej to był debiut. – Pomysł stąd, że biegali wcześniej mąż i córka. Przebiegłam trzy kilometrów. Nie bałam się, ale było to dla mnie duże wyzwanie. Za rok też biegnę! – zapowiadała na mecie.

Kuba Domański przyjechał tutaj z Warki. – Przyjechałem już w piątek, aby był czas na regeneracje. Trzeba przyznać, że trzeba było się przygotować do tego biegu. Warto było się pojawić. Dopisała pogoda, wspaniała atmosfera i frekwencja. Przeszkody były wymagające. Najgorzej na końcówce – cieszył się chłopak.

Iwona Adamczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu podsumowywała akcję. – Jesteśmy zadowoleni – nie ukrywała i dodawała, że trasa zrobiła się jeszcze bardziej wymagająca przez błoto, które powstało po porannych opadach deszczu. – Każdy jest zwycięzcą, bo pokonuje samego siebie. Docierał na metę i odbierał medal – zapewniała. A nagrody też były ciekawe, bo o wartości 10 tys. zł.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się