Sport

Trenerzy Chrobrego na stażu w Sevilla FC1 min na czytanie

Trenerzy Chrobrego na stażu w Sevilla FC

Dziesięciu trenerów SMS Chrobry Głogów jest po pierwszym dniu stażu w klubie Sevilla FC, w ramach projektu Erasmus+ pod nazwą „Kreatywnie ucząc się razem. Rozwój kompetencji trenerów i nauczycieli w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Głogowie”. 

Nasi trenerzy przez 5 dni będą poznawać filozofię, strukturę szkolenia, a także metodologię szkolenia klubu Sevilla FC. W pierwszym dniu szkolenia spotkali się z dyrektorem klubu, dyrektorem akademii, szefem skautingu i koordynatorem ds. rozwoju akademii. Poznali także filozofię szkolenia całej akademii oraz wzięli udział w dwóch sesjach treningowych drużyn U-19 i U-11. Przed nimi kolejne dni obfitych zajęć, które są zaplanowane w godzinach od 9.30 do 19.00.

– Cieszymy się, że możemy wziąć udział w tym stażu, o który zabiegaliśmy od dwóch lat. W jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Europie, sześciokrotnym zdobywcy Ligii Europy. W SMS Chrobry Głogów jednym z priorytetów oprócz szkolenia zawodników jest rozwój trenerów. Jesteśmy pod wrażeniem serdeczności i otwartości ze strony zarządzających, trenerów i pracowników klubu. Mamy dopasowany do naszych potrzeb plan stażu, który dotyczy każdego etapu i obszaru rozwoju zawodnika. Oprócz zajęć teoretycznych, weźmiemy udział w 10 sesjach treningowych, będziemy mogli też zobaczyć mecze mistrzowskie drużyn Sevilla FC. Poznamy również strukturę organizacyjną klubu, dotyczącą infrastruktury, zarządzania trenerami, współpracy między pionami szkoleniowymi i sprawami logistycznymi – przybliża nam zakres stażu dyrektor ds. sportowych w SMS Chrobry Głogów Jarosław Wielgus.
RED
fot. Chrobry Głogów S.A.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport