Dzieje sięFotoGłogów

Trochę o broni i strzelectwie. Taras: To nie jest zabawka [ZDJĘCIA]2 min na czytanie

Trochę o broni i strzelectwie. Taras: To nie jest zabawka [ZDJĘCIA] 3

Akademia Sportów Obronnych, czyli Liga Obrony Kraju oraz szkolna drużyna ratownicza zorganizowali wspólnie prelekcję w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie. – Mówimy o broni, ale i o bezpiecznych wakacjach – zaznaczał Krzysztof Taras, prezes akademii.

Mówili o tym na czym polega strzelectwo i co to za sport. – Mamy strzelnicę pneumatyczną w siedzibie LOK-u, gdzie pracujemy z młodymi ludźmi. Zabraliśmy ze sobą, aby pokazać to uczniom, broń kulową. Pistolety czy karabiny – pokazywał.

Radoxim 5

Przypominał, że aby uzyskać pozwolenie na broń trzeba spełnić wiele warunków. Przede wszystkim mieć ukończone 21 lat. Choć to nie wszystko. – W ramach sekcji młodzieżowej mogą się uczyć pod naszym okiem i zacząć przygodę ze strzelectwem. Pozwolenie na broń to nie tylko warunek wieku, ale i odpowiednie szkolenia oraz badania – zwracał uwagę.

Podkreślał, że chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. – Broń to nie jest zabawka. Należy sobie powiedzieć o tym, że pracujemy w reżimach dyscypliny – broń w nieumiejętnych rękach stanowi zagrożenie – dodawał Taras.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się