Sport

Trudna runda jesienna Chrobrego – o co drużyna powalczy na wiosnę?6 min na czytanie

Trudna runda jesienna Chrobrego – o co drużyna powalczy na wiosnę?

Chrobry Głogów zakończył rundę jesienną na 10. pozycji w tabeli. Pomarańczowo-Czarni na tym etapie sezonu tracą pięć punktów do miejsca, które gwarantują udział w barażach. Czy podopieczni Ivana Djurdjevica włączą się na wiosnę w grę o awans?

Runda pełna wzlotów i upadków

Chrobry w obecnej kampanii zanotował całkiem dobry start, ponieważ drużyna prowadzona przez Ivana Djurdjevića wygrała w dwóch z czterech spotkań. Oprócz tego zanotowała również remis z Koroną Kielce, która w tamtym momencie była zdaniem bukmacherów głównym kandydatem do awansu, a także przegrała z Radomiakiem, gdzie jednak zakończyła mecz w dziesiątkę.

Można powiedzieć, że kluczowym momentem rundy jesiennej była porażka z Puszczą Niepołomice. Od tego czasu Chrobry nie potrafił wygrać w pięciu kolejnych meczach. Od 27.09 do 07.11 drużyna Pomarańczowo-Czarnych zanotowała aż cztery ligowe porażki. To właśnie ten słabszy okres wyraźnie odbił się na sytuacji drużyny w ligowej tabeli.

Przełamanie nastąpiło dopiero podczas pojedynku ze Stomilem Olsztyn na swoim boisku. Tydzień później po wyrównanym meczu Chrobry uznał wyższość walczącej o awans Odry Opole 2:3. Oba te spotkania były zwiastunem zwyżki formy, co potwierdziło się w kolejnych meczach. Pomarańczowo-Czarni wygrali później z Zagłębiem Sosnowiec i stało się jasne, że wracają na odpowiednie tory. Tym bardziej bolesną dla fanów tego zespołu okazała się porażka z Sandecją Nowy Sącz. Sączersi złapali co prawda zwyżkę formy na finiszu, jednak Chrobry, jeśli marzy o barażach, nie może pozwolić sobie na takie wpadki.

Podopieczni Ivana Djurdjevica wyciągnęli wnioski i z dobrej strony zaprezentowali się w trzech ostatnich meczach. Gdzie najpierw pokonali na wyjeździe GKS Bełchatów, następnie wywalczyli trzy punkty w starciu z czerwoną latarnią ligi, a na zakończenie zremisowali 1:1 z Arką Gdynia, gdzie bukmacherzy wyraźnie faworyzowali gospodarzy.

Zawodnicy z Głogowa zaliczyli naprawdę solidny finisz rozgrywek, ponieważ z pięciu poprzednich meczów – przegrali tylko jeden, notując przy tym trzy zwycięstwa i jeden remis. Wcześniej, Chrobry rozprawił się jeszcze przed własną publicznością z Widzewem Łódź.

Piłkarze Chrobrego dostali wolne do 11 stycznia, kiedy to wrócą do treningów.

Lepsza gra na swoim boisku

Jeśli gdzieś szukać pozytywów w grze Chrobrego jesienią, to bez wątpienia drużyna lepiej wyglądała podczas spotkań domowych. Pomarańczowo-Czarni na swoim obiekcie wywalczyli 14 oczek, na które składają się cztery wygrane, dwa remisy i również cztery porażki.

Głogowianie nie mieli problemów ze strzelaniem bramek na swoim obiekcie, natomiast do poprawy jest gra obronna, ponieważ stracili średnio powyżej jednego gola na mecz.

Tak prezentują się statystyki domowe tego zespołu z rundy jesiennej.

Statystyki – Chrobry Głogów (mecze domowe):

 • Chrobry Głogów strzelił 15 bramek w 10 meczach domowych rundy jesiennej.
 • Chrobry 11 razy wyjmował piłkę z siatki w starciach na swoim boisku.
 • Pomarańczowo-Czarni wygrali 4 z 10 meczów domowych.
 • Chrobry doznał 4 porażek w starciach na swoim boisku.
 • Pomarańczowo-Czarni nie zanotowali remisu w pięciu poprzednich pojedynkach domowych.
 • 50% meczów domowych Chrobrego zakończyło się wynikami +2,5 gola.
 • 2.6 gola – taką średnią bramek osiągnął Chrobry w meczach domowych rundy jesiennej.

Problemy na wyjazdach

Z reguły każdej drużynie ciężej gra się na wyjazdach niż na swoim boisku. Chrobry w rundzie jesiennej przywiózł z siedmiu delegacji osiem oczek. Podopieczni Ivana Djurdjevica zaliczyli bardzo słaby początek sezonu, jeśli chodzi o grę poza domem. Im dalej w las, tym było jednak lepiej, co doskonale widać na podstawie serii trzech ostatnich spotkań bez porażki.

Trzeba jednak odnotować, że drużyna aż 15 razy wyjmowała piłkę z siatki, co oznacza średnią ponad dwóch straconych goli na mecz.

Mecze wyjazdowe mogą okazać się kluczowe, ponieważ Chrobry rozpocznie rundę wiosenną od czterech kolejnych delegacji, które mogą znacząco wpłynąć na dalsze losy sezonu. W przypadku czterech porażek nie będzie już czego zbierać i drużynie pozostanie walka o spokojne utrzymanie.

Statystyki – Chrobry Głogów (mecze wyjazdowe):

 • Chrobry w 5 z 7 delegacji zanotował wynik +2,5 gola.
 • Pomarańczowo-Czarni stracili aż 15 bramek w 7 meczach wyjazdowych.
 • Chrobry osiągnął średnią 3.1 gola w meczach wyjazdowych z jego udziałem.
 • Pomarańczowo-Czarni strzelali średnio jedną bramkę na mecz poza domem.
 • Chrobry zajął 10 pozycję, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko wyniki w delegacjach.
 • Pomarańczowo-Czarni przegrali 3 z 7 delegacji.
 • Chrobry zanotował tylko dwa zwycięstwa na wyjeździe w rundzie jesiennej.
 • Zawodnicy z Głogowa są niepokonani w trzech ostatnich meczach wyjazdowych.

Zapowiedź rundy wiosennej – będzie awans zdaniem bukmacherów?

Jaki przebieg rundy wiosennej przewidują legalni bukmacherzy? Nie ulega wątpliwości, że Chrobry ze względu na swoją pozycję po zakończeniu zmagań jesienią, a także występy nie znajduje się w gronie największych faworytów do awansu. Można powiedzieć, że ze względu na ogromną stratę do ŁKS-u, czy Termalici, drużynie pozostała walka o baraże, do których traci pięć oczek. Bukmacherzy dają drużynie z Głogowa znikome szanse na zakończenie sezonu w Top 6 ligowej tabeli.

Decydujący w rundzie wiosennej może być początek rozgrywek, ponieważ terminarz wyraźnie nie sprzyja tej drużynie. Już w pierwszych czterech spotkaniach Chrobry zagra z Koroną Kielce, GKS-em Jastrzębie, Widzewem Łódź oraz Radomiakiem Radom – każdy z tych meczów odbędzie się na wyjeździe. Jesienią Chrobry wywalczył w nich osiem oczek, jak będzie tym razem? Nie ulega wątpliwości, że jeśli Pomarańczowo-Czarni mają się włączyć do walki o awans, to muszą zanotować solidny start rundy wiosennej, ponieważ im dalej w las, tym gorszy terminarz czeka na drużynę Ivana Djurdjevića. Można powiedzieć, że najgorszy będzie okres od 10 kwietnia do początku maja, gdzie zmierzą się praktycznie z całą czołówką ligowej tabeli.

Serwis Zagranie.com współpracuje tylko z legalnymi bukmacherami, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM. Na Twitterze – @Mati_N95

Podziel się informacją ...
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Zobacz inne

Więcej w Sport