BIZNESStarówkaSerceGłogowa

Trudno się oprzeć takim sukienkom… A można je znaleźć na starówce. W świetnych cenach!3 min na czytanie

Trudno się oprzeć takim sukienkom... A można je znaleźć na starówce

Jak po sukienkę, to radzimy się wybrać na starówkę. Są tutaj takie sklepy z konfekcją damską, że naprawdę można być pozytywnie zaskoczonym i wyjść z torbą pełną pięknych, a niedrogich ubrań. 

– To miła niespodzianka – przyznaje Ella Mrówczyńska z naszej redakcji, koordynatorka akcji #StarówkaSerceGłogowa, której głównym celem jest przyciągnąć głogowian na Stare Miasto i pokazać im, że warto się wybrać w to miejsce, bo jest tu pięknie i czeka na nich szeroki asortyment. Pod moim wpływem poszła do sklepu Alias przy ul. Grodzkiej. Sklep jest tu już od kilku lat. Przechodziła obok wiele razy. Nie spodziewała się, że coś dla siebie tutaj znajdzie, a wyszła z różową sukienką. Zdziwiła się, kiedy spytała o cenę i dowiedziała się, że ta sukienka kosztuje… 23 zł. Nie mogła uwierzyć, że są jeszcze możliwe takie ceny.

A tymczasem tak, w Aliasie są teraz takie promocje i przeceny, że można nawet tak tanio kupić bardzo ładną rzecz. Obecnie sukienki są przecenione aż o 70 proc. Trudno w to uwierzyć, ale to są naprawdę bardzo dobrej jakości sukienki, z dobrych materiałów i starannie uszyte, na dodatek tylko najlepszych polskich producentów. W sklepie tym jest obecnie ok. 600 sukienek na lato do wyboru, do tego bluzki, spódnice i komplety, różnych polskich firm. To są naprawdę sukienki dla każdego, wcale nie dla naszych mam czy babć, bo zakupy tu mogą zrobić także bardzo młode kobiety.

Trzeba tylko wejść i się rozejrzeć, a ciężko się oprzeć. Każda z pewnością znajdzie coś dla siebie. To są sukienki, które normalnie w sklepach kosztują po kilkaset złotych, a w Głogowie na Starym Mieście można je kupić po kilkadziesiąt złotych, w promocyjnej cenie, czasem nawet tak niedrogo, jak kupiła Ella. Przyznam, że ja się także nie oparłam i kupiłam tu sobie… dwie sukienki, chociaż zazwyczaj chodzę w spodniach. Gdy szłam w jednej, zaczepiali mnie ludzie na mieście i pytali, skąd mam taką ładną sukienkę. Mówiłam gdzie kupiłam: w samym sercu Głogowa, na starówce! Kosztowała zaledwie 60 zł, ale i tak drugą, niebieską z pięknymi ręcznie robionymi malunkami na jedwabnej wstawce, kupiłam za 44 zł, czyli jeszcze taniej.

Sklep ma swoje stałe klientki, a kto do niego raz zajdzie, to już wraca, bo można się tu naprawdę tanio obkupić. – Zawsze tu zachodzę – przyznaje Monika Sieklucka, którą spotkaliśmy na zakupach. Kupiła sukienkę i dwie bluzki, a zapłaciła ok. 100 zł. Była bardzo zadowolona. Inna klientka kupiła na moich oczach bardzo elegancką marynarkę po ok. 40 zł i cieszyła się z trafionego zakupu. – Miałam raz jedną klientkę, która kupiła 23 sukienki – wspomina Anna Jastrzębska, która w tym sklepie zawsze świetnie doradzi i podpowie, a także szczerze oceni. Outlet Alias znajduje się na Starym Mieście, przy ul. Grodzkiej. Na starówce są także inne sklepy, w których można kupić ładne sukienki, niedrogie, a na dodatek polskich producentów. Jest co najmniej kilka sklepów, w których można wybrać coś ciekawego. Trzeba tylko tu przyjść na zakupy.
RED

Zobacz inne

Więcej w BIZNES