Dzieje sięGłogów

Truskawki coraz tańsze. Głogowianie ruszyli na targ z wiadrami2 min na czytanie

Truskawki coraz tańsze. Głogowianie ruszyli na targ z wiadrami 4

– Bardzo dobre są truskawki w tym roku – zachwalają głogowianie i kupują już na przetwory, wiadrami. Ceny na dużym targu w Głogowie od 5 zł. A mogą jeszcze stanieć. Pełna sezonu.

W piątek (12.06.) po Bożym Ciele ruch na dużym targu w Głogowie jak zwykle, a może jeszcze większy. Na ulicach wokół korki. Widać nie wszyscy wyjechali na długi weekend, bo tłumy głogowian ruszyły na zakupy z kobiałkami i wiadrami.

Największe kolejki ustawiały się przy straganach z truskawkami. Owoce piękne i niedrogie. Na tym 8 zł. – Jeszcze mogą stanieć, ale bez przesady, bo za zebranie jednej kobiałki trzeba ludziom zapłacić trzy złote – mówi sprzedający pan Jan.

Dodaje, że jest urodzaj na truskawki, aż brakuje rąk do zbierania. Przywiózł je spod Trzebnicy, ale na targu są i miejscowe, z upraw pod Głogowem, można też znaleźć tańsze. – Widziałam po 6 zł, ludzie po 10 kg brali na przetwory – mówi pani Ula z os. Kopernik.

Sama przetworów nie robi, ale kupiła 2 kg do zjedzenia, po 7,50 zł, u sprzedawcy z Głogowa. Czereśni też zatrzęsienie i też nieco tańsze, po 8-16 zł za 1 kg. – Ale dużo spada, osypują się – sprzedawca z Osłonina przewiduje, że na pewno stanieją. Smakują pełnią lata. Jak woda szły też ogórki gruntowe, po 6-7 zł, na mizerię i małosolne.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się