Dzieje sięGłogów

Trwa III Spotkanie z Kulturą Żydowską. Dziś warsztaty tańców izraelskich i żydowskich3 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 777

Zainteresowanie warsztatami okazało się spore. W sali widowiskowej MOK zjawili się uczestnicy w każdym wieku, od nastolatków po seniorów. Prowadząca Dorota Kapusta z Gliwic uprzedziła, że tańce nie są proste, pokazała pierwsze kroki i po paru minutach już tańczyli w kole. W pierwszym tańcu obracali się bez stresu, swobodnie i co najważniejsze z bijącą ze sceny radością. To folkowe tańce, nie tylko biblijne, żydowskie i izraelskie, bo pochodzące sprzed i po założeniu państwa Izrael.

– To są tańce, w których możemy poczuć bliskość i radość – wyjaśniła prowadząca, Jest ich ponad…8 tysięcy i każdy ma własną choreografię. – Wystarczy nam na najbliższe parę dekad – zażartowała Bożena Rudzińska z MOK-u. Wszyscy, którzy nie zdążyli w sobotę, mają szansę wziąć udział w drugich warsztatach w niedzielę od godz. 12 w MOK. 

A jeszcze w sobotni wieczór dzisiaj (19.10.) o godz. 19 w sali widowiskowej MOK film dokumentalny „Paszporty Paragwaju” opowiadający o działalności grupy Aleksandra Ładosia zajmującej się masowym fałszowaniem dokumentów dla ratowania Żydów podczas II wojny. Po projekcji o godz. 20 w galerii MOK spotkanie z reżyserem dokumentu Robertem Kaczmarkiem. III Spotkanie z Kulturą Żydowską zakończy w niedzielę (20.10.) koncert zespołu NeoKlez od godz. 19. GH

Podziel się informacją ...
  • 13
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się