Dzieje sięGłogów

Trwa kolejna edycja akcji „W Cieniu Kolegiaty”. Na placu czeka wiele atrakcji9 min na czytanie

Trwa kolejna edycja akcji „W Cieniu Kolegiaty”. Na placu czeka wiele atrakcji 9

Dziś święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Wojska Polskiego. Tradycyjnie o godz. 12.30 w kolegiacie odbyła się uroczysta msza święta, która zainaugurowała 13. edycję wydarzenia „W Cieniu Kolegiaty”.

Po oficjalnym otwarciu rozpoczęła się część artystyczna i występy zespołów folklorystycznych w tym zespołu Chaber, który obchodzi w tym roku swój jubileusz.

W ciągu całego dnia odbędzie się wiele imprez towarzyszących, w tym atrakcje dla dzieci i całych rodzin, takie jak: konkursy z nagrodami, spektakl teatralny, „Zupa Kanonicka” czy warsztaty kulinarne zorganizowane przez Fundację PolskieDzieci.org, pokazy sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego. Atrakcje i pokazy sprzętu zapewnią również ratownicy JRG Sobin.

Gminy, sołectwa, stowarzyszenia, fundacje, ogrody działkowe, pszczelarze czy Nadleśnictwo Głogów prezentują się na stoiskach, które można odwiedzić i zapoznać się z ich propozycjami.

W trosce o osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami zaprezentują się wystawcy z różnych instytucji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań oraz uzyskać kompleksowe informacje na temat ich usług i pomocy kierowanej do osób starszych i niepełnosprawnych. Wieczorem o godz. 18 koncert zespołu reggae Naaman.
MK

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się