Dzieje sięGłogów

Trwa przebudowa koszarowca. Zobaczcie, jak to wygląda od środka!3 min na czytanie

Trwa przebudowa koszarowca. Zobaczcie, jak to wygląda! 5

W koszarowcu powstaną 64 mieszkania komunalne. 80 procent faktycznych kosztów wykonania tej inwestycji to dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego. – Otrzymaliśmy z Banku Gospodarstwa Krajowego 16 mln 736 tys. 549,29 złotych na przebudowę budynku koszarowego na budynek mieszkalny wielorodzinny. Budynek będzie oddany w tym roku – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Powierzchnia użytkowa budynku to: blisko 2 tys. 700 mkw. Powierzchnia piwnic to blisko 700 mkw. Prace budowlane prowadzi firma Sobota.

– Modernizacja koszarowca zwieńczy realizację dużego zadania, jaką jest budowa nowych mieszkań dla głogowian w tej części Śródmieścia. Jesienią 2022 roku oddaliśmy klucze do czwartego tutaj budynku TBS – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Tuż obok miejskiej inwestycji trwa przebudowa bloku pokoszarowego na mieszkania. To zadanie prowadzi prywatywny developer.

Koszarowiec należy do miasta i mieszkanie w nim mogą otrzymać osoby z miejskiej listy oczekujących na lokale komunalne. Jego budową zajmuje się jednak spółka miejska TBS, której bloki w pobliżu koszarowca już są. Ludzie tam mieszkający nie narzekają, a mieszkań wolnych nie ma. Ba! Tylko na liście oczekująch na mieszkanie w TBS-ach jest 570 rodzin!

Na koniec 2022 roku na ratuszowej liście chętnych na mieszkanie komunalne było 30 rodzin, a na socjalne 49. To rodziny spełniające warunki upoważniające do ubiegania o takie lokale.
RED

Fot. UM Głogów / Marta Dytwińska-Gawrońska

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się