Dzieje sięGłogów

Trwa remont oddziału wewnętrznego. Największa inwestycja w historii szpitala2 min na czytanie

Trwa remont oddziału wewnętrznego. Największa inwestycja w historii szpitala 1

W Głogowskim Szpitalu Powiatowym trwa jedna z największych inwestycji w ostatnich latach – całkowita przebudowa i modernizacja oddziału chorób wewnętrznych. Po remoncie nie poznacie tego miejsca.

Oczywiście najlepiej, aby wszyscy byli zdrowi, ale niestety zdarza się tak, że trafia się do szpitala. I na szczęście to miejsce jest coraz bardziej nowoczesne. Wystarczy się przejść po ginekologii, po oddziale diagnostyki obrazowej, czy nawet główny hol szpitala został całkowicie odmieniony. Teraz przyszła pora na jeden z najważniejszych szpitalnych oddziałów – chorób wewnętrznych. Pacjenci już w połowie roku zostali przeniesieni w inne miejsce szpitala – na drugie piętro.

To oczywiście będzie bardzo droga inwestycja. W sumie ma zostać zmodernizowane ponad 1 100 mkw. powierzchni. Cześć pieniędzy na remont oddziału chorób wewnętrznych wyłoży gmina miejska Głogów – 2 mln 800 tys. zł, w ramach umowy przekazania w ciągu czterech lat w sumie 20 mln zł na odnowienie szpitala głogowskiego, co sprawi, że gmina stanie się właścicielem połowy udziałów w tej spółce. Ale ta inwestycja będzie kosztowała drożej – w sumie aż około 6 mln zł razem z wyposażeniem. Resztę pieniędzy szpital pozyska z kredytów z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Nowe sale z węzłami sanitarnymi, a także zmieniony układ pomieszczeń funkcjonalnych, tj. dyżurek lekarskich i pielęgniarskich oraz gabinetów zabiegowych i pracowni. Oczywiście wszystkie instalacje (w tym m.in. elektryczna, wodno-kanalizacyjna, teleinformatyczna) zostaną wymienione. To będzie całkiem nowy i jednocześnie bardzo nowoczesny odział. 

To jest największy, pod względem liczby łóżek, oddział w szpitalu. Po modernizacji będzie podobna liczba, tj. 48 – 50 miejsc dla chorych, a na na każde dwie sale przypadnie łazienka z toaletą i prysznicem.
RED

Podziel się informacją ...
  • 128
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się