Dzieje sięFotoGłogów

Trwają prace rozbiórkowe starej nawierzchni. A amatorów jazdy na skróty nie brakuje2 min na czytanie

Trwają prace rozbiórkowe starej nawierzchni. A śmiałków jazdy na skróty do Kurowic nie brakuje 4

Widać już pierwsze efekty prac przy przebudowie skrzyżowania na drodze krajowej nr 12. Wjechał tam ciężki sprzęt. Najpierw wycięto drzewa, teraz rozkopywana jest droga. Prace prowadzi głogowska firma PBD.

– Prowadzimy prace rozbiórkowe starej nawierzchni – informuje Grzegorz Witkowski, kierownik budowy. Opowiada, że do wywiezienia są tony ziemi. – Szacujemy, że jest to w granicach nawet 580 dużych wywrotek – wylicza.

Na razie roboty przebiegają bez przeszkód, ale nie oznacza to, że wkrótce takie się nie pojawią. – Prace ziemne są kluczowe, bo może okazać się, że natrafimy na jakieś niespodzianki. Mogą to być chociażby stare instalacje czy wody gruntowe – dodaje Witkowski.

Teren budowy został ogrodzony. Ale nie wszyscy kierowcy stosują się do oznakowania. Objazdy? Nie brakuje amatorów jazdy na skróty do Kurowic. – Jadą na własne ryzyko – usłyszeliśmy.

Przypomnijmy, że to duża inwestycja, która ma poprawić bezpieczeństwo na skręcie z dwunastki w kierunku Kurowic. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Ma kosztować niecałe 1,4 mln zł. MK
fot. JW

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się