Dni Świętego Mikołaja 2021Foto

Trwają przygotowania do Dni Świętego Mikołaja! Warto się tam wybrać [ZDJĘCIA]5 min na czytanie

1

Na głogowskim rynku ozdobiono już ogromną choinkę. Ulicę Grodzką rozświetlają świąteczne iluminacje. I trwają tam również przygotowania do zbliżających się Dni Świętego Mikołaja. Rozstawiane są stragany. Będzie można zjeść coś dobrego, kupić świąteczne pierniczki i prezenty. – Już jutro! – zapraszają.

Bo naprawdę wiele będzie się tam działo. Warto w tych dniach wybrać się na rynek. Początek świątecznego jarmarku w sobotę (4.12.). O godz. 15.30 mikołajkowe koncertowanie “Na mikołajkową nutę” w wykonaniu Rewii Graffiti, Studia Piosenki i innych grup artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Dzieci na pewno czekają na przyjazd świętego Mikołaja. Tak! On się pojawi w naszym mieście o godz. 16.30. Wtedy to prezydent Rafael Rokaszewicz przekaże świętemu klucze do naszego miasta. I koncertowania nie będzie końca: o godz. 17 występ grupy Spirituals Singers Band – czyli kolędy z różnych stron świata. O godz. 18 premiera “Głogowskiej pastorałki” – druga edycja utworu skomponowanego dla mieszkańców miasta w wykonaniu Qulturystów. Oczywiście przez cały czas będzie można wziąć udział w konkursie z nagrodami.

W niedzielę (5.12.) w godz. 15-17 na rynku pojawią się Mikołaje na szczudłach. Będzie też zdobienie i wypiekanie pierniczków i chemiczne eksperymenty. Wata cukrowa i wiele innych atrakcji dla najmłodszych. O godz. 15.30 warto się tam pojawić, bo zaplanowano następne mikołajkowe koncertowanie – tym razem z udziałem Miejskiego Klubu Seniora chóru “Gaudium”, grup “Radocha” i “Za Młodzi”. O godz. 17 kolędy zaśpiewają urzędnicy. A cel tego koncertu jest szczególny – to będą kolędy dla Jasia Walosa. O godz. 17.30 finał konkursu mikołajkowego. O godz. 18 spektakl dla dzieci “Cyrk i Afryka w Teatrze Lotnika”. Bilety na to wydarzenie dostępne są w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

W poniedziałek (6.12.) w godz. 15-18 animacje i zabawa dla dzieci. O godz. 17 imieniny św. Mikołaja – patrona Głogowa. Słodki poczęstunek i tort dla mieszkańców. Oj, będzie się działo! Szykuje się wielkie święto! Bądźmy tam razem! Na Dni Świętego Mikołaja zaprasza prezydent miasta Rafael Rokaszewicz oraz redkacja portalu MyGlogow.
RED

Zobacz inne