Dzieje sięGłogów

Trwają zapisy na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Pod przychodnią jest już około 100 osób2 min na czytanie

Trwają zapisy na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Pod przychodnią jest już około 100 osób

Blisko 100 osób czeka na zapisy. Jan Książek przyjechał z Piastowa, bo dowiedział się o możliwości zaszczepienie przeciwko grypie, a że żona choruje, to chce zapobiec grypie. Jest to jego pierwsze szczepienie.

– Żona po przyjęciu szczepionki była senna, ale nie odczuwała innych dolegliwości. Pan Jan nie ma obaw o skutki uboczne, ale martwi się, że dziś się nie uda, a prywatnie w aptekach brakuje szczepionek i tu są jego obawy.

Radoxim 5

Przyszedł po godzinie 6 rano i jest 30 w kolejce. Pierwsza osoba przyszła o godzinie 5. Kolejne osoby dochodziły ok. godziny 6. Pan Andrzej szczepi się czwarty rok z rzędu. Skutków ubocznych nie miał dotychczas.

Trwają zapisy na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Pod przychodnią jest już około 100 osób 1

– Szczepionka nie jest bolesna i nie miałem skutków ubocznych. Trzeba się szczepić i zapobiegać chorobie, bo tą przechodzi się bardzo ciężko – mówi.

Edward Gzy przyszedł po godzinie 7, szczepi się od ośmiu lat. – Ze spokojem podchodzę, że dziś też się uda zapisać i przyjąć szczepionkę,bo ta wzmacnia organizm i pozwala uniknąć choroby – tłumaczy. 

Głogowski Szpital Powiatowy poinformuje przed kilkoma dniami, że od środy (30.09.) do końca listopada realizowany będzie program profilaktyki zdrowotnej – szczepienia przeciwko grypie u osób powyżej 65 roku życia dla mieszkańców miasta. Program finansowany jest przez miasto. Pacjenci będą mieli wykonane badanie lekarskie z kwalifikacją na szczepienia. Tuż po nim otrzymają zaświadczenie.

Trwają zapisy na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Pod przychodnią jest już około 100 osób 2

Rejestracja pacjentów odbywać się będzie w trybie „bez skierowania” od środy w rejestracji POZ przy ul. Kościuszki. Przy szczepieniu każdy pacjent zobowiązany będzie do okazania dowodu tożsamości lub zaświadczenia potwierdzającego jego zameldowanie na terenie gminy. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się