Dzieje sięGłogów

Trzeba dołożyć do budowy ronda. Są dwie oferty1 min na czytanie

Trzeba dołożyć do budowy ronda. Są dwie oferty

Dziś (28.01.) zostały otwarte oferty na przebudowę skrzyżowania ul. Wojska Polskiego i ul. Piłsudskiego w Głogowie na rondo. W budżecie miasta na tę inwestycję zarezerwowano 5 mln zł, z czego milion pochodzi ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

– To bardzo ważne i duże zadanie. To nie tylko budowa ronda, ale i modernizacja oraz poszerzenie dojazdów, czy rozwiązania związane z dojazdem do okolicznych działek – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Wpłynęły dwie oferty, które pochodzą od głogowskich firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. na kwotę 6 mln 873 tys. 443 oraz Ragen Sp. z o.o. na kwotę 7 mln 305 tys. zł.

– Jest to większa kwota niż założyliśmy w budżecie. W związku z tym, po analizie, czy oferty spełniają wymagane kryteria, trzeba będzie zwiększyć środki na realizację tego zadania – dodaje prezydent.

Teraz oferty będą badane pod kątem zgodności z załącznikami oraz poprawności złożonej oferty i kosztorysów.

Rondo turbinowe na tym skrzyżowaniu powstanie do końca 2021 roku. Kolejne rondo powstanie w 2022 roku – zostanie przebudowany wyjazd w kierunku na Polkowice, czyli skrzyżowanie ul. Legnickiej z ul. Piłsudskiego. Na budowę tego ronda miasto otrzymało milion złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Oba skrzyżowania należą do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z którą miasto ma porozumienie w sprawie prac drogowych.
RED
źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się