Sport

Trzeba dopiąć budżet i skład. Siatkarze ruszyli z przygotowaniami do 1.Ligi2 min na czytanie

Trzeba dopiąć budżet i skład. Siatkarze ruszyli z przygotowaniami do 1.Ligi

Siatkarze SPS-u Chrobrego Głogów świętują awans do KRISPOL 1.Ligi. Wczoraj (24.09.) decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej zastąpili na tym poziomie rozgrywkowym KS AZS Częstochowa SA. Z jednej strony wielka radość, z drugiej spory ból głowy. – Przed nami wyzwanie organizacyjne i sportowe – nie ukrywa prezes Grzegorz Maciejewski.

Gra w 1. Lidze to wyjazdy na mecze w całej Polsce. Czasami po setki kilometrów tak jak m.in. do Lublina. – Wzrosną koszty transportu. Na niektóre mecze będzie trzeba wyjeżdżać szybciej, opłacać hotele – wymienia. Nic dziwnego, że w klubie liczą pieniądze, ale deklarując grę na zapleczu Plusligi wiedzieli, że muszą być przygotowani. Szacują, że utrzymanie zespołu w 1.Lidze może kosztować w granicach 800 tys. zł. – Taka kwota pozwoliłaby na spokojne funkcjonowanie, ale i walkę o środek tabeli. W tym sezonie celem będzie utrzymanie się w tej lidze – dodaje Maciejewski zapewniając, że środki na ten cel są.

Radoxim 5

Głównym sponsorem klubu jest miasto, które w ramach dotacji przekazało na ten rok Chrobremu 380 tys. zł z czego 120 tys. zł to pieniądze do wykorzystania w ramach obiektów sportowych. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie klub otrzyma kolejne wsparcie. – Juz w najbliższym czasie klub otrzyma dodatkowe środki. Jesteśmy w stałym i dobrym kontakcie z zarządem – potwierdza prezydent Rafael Rokaszewicz. Ile? Kwota jeszcze nie padła.

– Jesteśmy w zaawansowanych rozmowach z kolejnymi sponsorami. Już teraz współpracujemy z wieloma lokalnymi firmami, które chętnie nas wspierają. Pozyskujemy sponsorów, co w skali naszego budżetu jest znaczącą pomocą – cieszy się prezes. Wydaje się budżet uda się więc dopiąć.

Na razie w kadrze zespołu jest 12 zawodników, ale wkrótce klub zakontraktuje kolejnych dwóch. W sobotę (5.10.) Chrobry zagra na wyjeździe z SMS-em PZPS I Spałą a później prawdopodobnie w środę (9.10.) u siebie KPS Siedlcami.
MK

Zobacz inne

Więcej w Sport