Dzieje sięFotoGłogów

Trzeba mówić o depresji. Rusza punkt profilaktyki “Nie jesteś sam” [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

1

W siedzibie “Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” mówiono o depresji. I o programie pomocowym, który rusza w naszym mieście dzięki pomocy i wsparciu miejskiego urzędu oraz KGHM-u. A to poważny problem, z którym boryka się coraz więcej osób. I starszych, i młodszych. Problem, który szczególnie nasilił się w czasie epidemii koronawirusa, gdy zostaliśmy na wiele miesięcy odizolowani od normalnego świata. Zamknięci w domach.

– Dlatego uruchamiamy punkt profilaktyki “Nie jesteś sam”, gdzie mieszkańcy Głogowa powyżej 18 roku życia będą mogli dostać wsparcie, pomoc, warsztaty i wiele innych form pomocy – mówiła Anna Mazurkiewicz.

– Cieszę się, że taki punkt będzie u nas prowadzony. Przez całe życie towarzyszą nam emocje. Ludzie różnie sobie z nimi radzą. Czasami ciężko nam zrozumieć drugą osobę, kiedy popada w depresję i nie radzi sobie z różnymi wyzwaniami życiowymi. Depresja to choroba cywilizacyjna – podkreślał Rafael Rokaszewicz, prezydent miasta.

Zgłosić się może każdy, kto ma jakieś problemy. Ten program rusza od 1 października br. Zapisy na konsultacje: TUTAJ. Zajęcia będą darmowe. Zwykle psychoterapie kosztują średnio 100-200 zł za wizytę. Na udział w bezpłatnych terapiach w Polsce liczyć mogą szczególnie osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków czy hazardu. Osoby z napadami paniki, zaburzeniami osobowości, wypaleniem zawodowym częściej zmuszone są korzystać z płatnej pomocy. Miesiąc ma na celu zmotywować te osoby do pierwszego kontaktu ze specjalistą. Osoby, które zdecydują się pozostać w terapii, zamieszkujące teren Zagłębia Miedziowego mają szansę otrzymać dofinansowanie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się