Dzieje sięGłogów

Trzeba uprzątnąć teren i wybudować nowy blok. TBS szuka wykonawcy inwestycji przy ulicy Sowińskiego1 min na czytanie

Trzeba uprzątnąć teren i wybudować nowy blok. TBS szuka wykonawcy inwestycji przy ulicy Sowińskiego

Ledwie zakończyła się budowa drugiego bloku Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Generała Józefa Sowińskiego, a na początku następnego roku ma rozpocząć się budowa kolejnego – w sumie już 17 należącego do tej miejskiej spółki. – Jesteśmy na etapie wyłonienia wykonawcy – mówi prezes Robert Musiał.

Wykonawca będzie odpowiedzialny nie tylko za budowę, ale też wyburzenia budynków tych znajdujących się na pozostałym terenie przeznaczonym pod to osiedle. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem firma zostanie wyłoniona do końca grudnia. A gdy pogoda pozwoli, to do prac przystąpi niemal z marszu. – Szacuje się, że wyburzenia potrwają około sześciu tygodni – dodaje. Ten blok ma być gotowy na przełomie maja i czerwca 2021 roku. I kosztować – wedle szacunku – w granicach 7 mln zł.

Radoxim 3

Sporą część tej kwoty dołoży miasto, bo 2,5 mln zł. Pozostała część to środki z Banku Gospodarstwa Krajowego – będzie to kredyt na preferencyjnych warunkach, ale też jak udało się nam dowiedzieć TBS ma szansę na grant do 20 proc. wartości inwestycji. A to pieniądze bezzwrotne.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się